W opolskiej MBP trwa miesiąc Stanisława Lema

Rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema, a niejako idąc tym tropem w Miejskiej Bibliotece Publicznej październik ogłoszono jego miesiącem.

Lem był pisarzem-futurologiem, który „przewidywał ludzką przyszłość. Jego dzieła to wehikuły, w których pojawiają się wizje wpływu technologii na rozwój ludzkiej cywilizacji. Dzisiaj nie są to już wytwory jego wyobraźni, bo z większości z nich korzystamy. W rozległej bibliotece utworów Lema każdy miłośnik fantastyki znajdzie coś dla siebie.”

W Małej Galerii przy ul. Minorytów dostępna jest już ekspozycja „Pan LEM”, dzięki której można poznać zarys życiorysu autora, jego wizje, niezapomniane i kultowe cytaty z książek. I to wszystko kodom QR umieszczonym na wystawie i przenoszącym w świat multimediów.

Już w czwartek o godz. 10 w holu MBP warto wziąć udział w happeningu „Śledztwo” czyli stworzonej przez pisarza zagadce logicznej, w której „wszystko jest możliwe do udowodnienia, a jednocześnie każdy pewnik można obalić”! Przed nami również (21 i 28 października, w godz. 12-19.30) w tym samym miejscu kiermasz książek i filmów science-fiction.

Dwa dni później w samo południe z kolei w sali spotkań MBP zaplanowano zajęcia dla dzieci i rodziców o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie pod nazwą „Lem i zagadki kosmosu – Sobota z mamą i tatą”. To wówczas będzie można dowiedzieć się więcej o życiu prywatnym twórcy (tu obowiązują zapisy: wddpokojbajek@mbp.opole.pl lub telefonicznie: 77 454 80 30 w. 201).

Przygotowano także coś dla grup zorganizowanych, jak choćby zajęcia „Lem – nieograniczona wyobraźnia”, podczas których można poznać wiele ciekawostek z życia autora, odkrywać jego literaturę i tajemnice kosmosu, a na koniec zbudować własnego eko-robota.

Dla klas I-III Wypożyczalnia dla Dzieci Pokój Bajek zapisy pod mailem:  wddpokojbajek@mbp.opole.pl i telefonicznie tel. 77 454 80 30 w. 201; dla klas IV-VIII Dział Informacji – mail: czytelnia@mbp.opole.pl i telefonicznie 77 454 80 30 w. 302

Z kolei w ramach akcji „Działania w sieci” można poznać urządzenia, wynalazki i gadżety z których korzysta się w bibliotece! Warto także zajrzeć do mediateki.

Więcej informacji i kalendarz wydarzeń na stronie MBP: https://mbp.opole.pl