Trwa budowa ronda pod taśmociągiem. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Od dziś (22.04) prace w Zimnicach Małych wkraczają w kolejną fazę. W związku z tym drogowcy musieli zamknąć wlot z DK 45 do drogi wojewódzkiej nr 429 w kierunku Prószkowa. Utrudnienia mają potrwać dwa miesiące.

W tym czasie kierowcy jadący z Opola w kierunku Prószkowa powinni korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 414. Prace w rejonie zamkniętego wlotu to kolejny etap Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z budową ronda pod taśmociągiem

Rozbudowa skrzyżowania obejmuje odcinek drogi krajowej nr 45 o łącznej długości ok. 0,5 km wraz z budową ronda o średnicy 65 m z pięcioma wlotami oraz przebudową odcinków wlotowych dróg: DK45, DW429 w kierunku Prószkowa, DW415 w kierunku Rogowa Opolskiego i DP1716O w kierunku Zimnic Małych. Inwestycja przewiduje również budowę oświetlenia, kanału technologicznego, odwodnienia, zatok autobusowych, a także przebudowę infrastruktury niezwiązanej z drogą (sieci energetyczne, telekomunikacyjne, wodociągowe, kanalizacyjne). Powstaną też elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego – ścieżki pieszo-rowerowe i przejścia dla pieszych. Realizacja zadania nie wpłynie na funkcjonowanie istniejącego taśmociągu transportującego urobek z kopalni, zlokalizowanego nad skrzyżowaniem – mówi Agata Andruszewska z GDDKiA w Opolu.

Do tej pory oprócz korekty dwóch wlotów, wybudowano połowę tarczy ronda, gdzie podobnie jak na wlotach gotowa jest już podbudowa z kruszywa. Ułożono także krawężniki a wkrótce rozpoczną się na tym odcinku także prace bitumiczne.

Warta ponad 11 mln złotych inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo oraz płynność ruchu na tym odcinku DK 45. Koniec prac planowany jest jeszcze w tym roku.

Fot. GDDKiA w Opolu

 

Najnowsze artykuły