W sobotę jedziemy do kina samochodem. Bilety jeszcze są dostępne!

Przypominamy, że w najbliższą sobotę staruje pierwsze w historii Opola kino samochodowe. Prezydent Miasta Opola oraz Zakład Komunalny zapraszają na film „Green Book” na parkingu przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym o godz. 21.00.

Zainteresowanie wydarzeniem rośnie. Pilotażowy seans przygotowany będzie dla około 250 samochodów, a tylko w pierwszym dniu sprzedano 119 biletów. Przypominamy, że są one dostępne w sprzedaży online za pośrednictwem platformy kupbilecik.pl. Wszystkie informacje na stronie www.kinosamochodowe.cwkopole.pl. Organizatorzy czynią starania, aby już na inaugurację na terenie kina działała mała gastronomia.

Przypominamy, że obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa w dobie koronawirusa. Zachowana zostanie wymagana odległość między pojazdami, przejście do toalety w maseczkach i obowiązkowa dezynfekcja rąk. W przypadku uczestników nie zamieszkujących pod jednym adresem w samochodzie należy stosować maseczki.

Teren zostanie oznaczony, a dedykowani pracownicy będą ustawiać samochody. Wpuszczane będą tylko auta osobowe. O ustawieniu zdecyduje kolejność przyjazdu, a regulamin przewiduje skierowanie wyższych samochodów na boki, tak aby wszyscy mieli komfort oglądania filmu. Bramy otwarte będą od 20.00. Zalecamy dwie osoby w aucie, a większa liczba może wiązać się z utrudnieniami w oglądaniu.

Wszelkie informacje w regulaminie, a o tym jak się zachowywać i jak ustawić radio na odbiór dźwięku wszyscy zostaną poinstruowani przed seansem.

Pierwszy seans zainauguruje produkcja amerykańskiego reżysera Petera Farelly’ego „Green Book”.  To film wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018. W rolach głównych występują: Viggo Mortensen, Mahershala Ali (Oscar) i Linda Cardellini.

Organizatorzy chcą zobaczyć jak będzie funkcjonować kino i jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć. Początkowo seanse mają się odbywać raz w tygodniu, właśnie w sobotę o godz. 21.00. Nie wykluczone, że oferta zostanie poszerzona o kolejny seans w inne dni tygodnia. Plan zakłada projekcje do końca wakacji. Dźwięk będzie emitowany na falach radiowych wprost do aut. Jeśli chodzi o ceny biletów, to będziemy płacić od samochodu – 35 zł.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę.

Dochód z pierwszego kina samochodowego przekazany będzie na rzecz Laury Biel – małej mieszkanki Opola, której rodzice zbierają pieniądze na operację serca córki –

https://www.siepomaga.pl/laura-biel.

Oficjalny plakat wydarzenia:

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły