W ten weekend Opole jest najsłodszym miastem w Polsce [ZDJĘCIA]

Do niedzieli na Rynku odbywa się druga edycja Festiwalu Czekolady i Słodkości. To doskonała okazja dla miłośników łakoci do degustacji różnorodnych smakołyków i podniesienia poziomu hormonów szczęścia w organizmie.

Na opolan czekają manufaktury i cukiernicy z całej Polski oraz lokalni producenci. Przygotowano stoiska pełne aromatów, kształtów i kolorów, a wszystko to w czekoladowej odsłonie. Znaleźć można słodkości we wszystkich możliwych wariantach: z cukrem i bez cukru, wegańskie i te w niespotykanych smakach.

Na Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko słodkiego. W przestrzeni Czeko Artu, powstanie niepowtarzalny mural i to za pomocą czekolady! Nie zabraknie także „Czeko Buziek” malowanych na wafelkach. W strefie Kuchni Świata doświadczeni kucharze zaprezentują potrawy z najdalszych zakątków ziemi, oczywiście z domieszką kakao. Podobnie jak w ubiegłym roku, na wydarzeniu nie mogło zabraknąć Gangu Czekoladożerców, z którym dzieci stworzą własną tabliczkę czekolady, czy kakaowe lizaki.

Festiwal Czekolady i Słodkości potrwa do niedzieli.

Najnowsze artykuły