Warsztaty i koncerty w Miejscu X

W każdy poniedziałek w Miejscu X przy ulicy Henryka Sienkiewicza odbywają się cykliczne, dwugodzinne twórcze spotkania pn. Otwarta Przestrzeń Twórcza. W najbliższy weekend Stowarzyszenie OPAK zaprasza także na koncerty.

Tematyka najbliższego spotkania w ramach Otwartej Przestrzeni Twórczej, które odbędzie się 20 listopada to tworzenie jesiennych świec sojowych. To ogólnodostępny cykl warsztatów na których uczestnicy wykonają kilka takich artefaktów, zdobionych różnymi elementami takimi jak: liście, czy kwiaty. Spotkanie rozpocznie się o  o godzinie 18.00 i potrwa ok. dwóch godzin. Udział w spotkaniu to koszt 20 zł.

W kolejny  poniedziałek (27.11) warsztaty ruchowe o godz.18.00 poprowadzi Justyna Oleksy. Będzie to kolaż ruchu i słów, czyli praktyka prostych ruchowych i językowych instrukcji, których rozwinięcie może przerodzić się w skomplikowane struktury. Ich kształt zależy tylko od uczestniczek i uczestników. Spotkanie nawiązywać będzie do twórczości zespołu Kirschenbaum, który 23 listopada wystąpi w Miejscu X. Zajęcia są współfinansowane przez Miasto Opole.

Od piątku do niedzieli Miejsce X zamieni się w koncertową scenę. Pierwszy koncert już jutro (17.11) o godz.20.00. Przed opolską publicznością wystąpi Zespół Baza Ludzi Żywych. Grupę tworzą muzycy z Bukowna, Olkusza, Żurady, którzy wykonują różnorodną muzykę zakorzenioną w nowej fali, zimnej fali, punku, rocku, a także indie. Warto posłuchać tego niebanalnego, młodzieńczo zbuntowanego grania. Z kolei w sobotę (18.11) zagra FISH BASKET. To trzyosobowy zespół założony w 2015 roku. Ich muzyka najczęściej jest określana jako post-rock, stoner-rock, rock eksperymentalny lub rock progresywny. Zespół czerpie z wielu różnych gatunków i lubi bawić się muzycznymi stylami.

Na zakończenie weekendu w niedzielę (19.11) wystąpi zespół KNEDLOVE. To nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy, który czerpią z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu i bluesa. Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia humoru, a ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić. Początek o godz. 19.00

fot. archiwum Miejsce X

 

Najnowsze artykuły