III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych

Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje w naszym mieście III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2023. Koncert finałowy już jutro o godzinie 17:00 w Filharmonii Opolskiej

Do Przeglądu zgłosiło się 51 osób niewidomych i słabo widzących z terenu całej Polski. Koncert finałowy odbędzie się 20 września br. w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w godzinach od 17:00 do 20:00 – wstęp wolny. Spośród nadesłanych zgłoszeń, do koncertu zostało wybranych 15 wykonawców (wokalistek/wokalistów), których wyłoniła profesjonalna Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora z grona pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Wybór był bardzo trudny, ponieważ nadesłano wiele nagrań na wysokim i bardzo wysokim poziomie artystycznym.

W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy otrzymają cenne nagrody finansowe i rzeczowe – I, II i III miejsce. Przewidziano też trzy równorzędne wyróżnienia finansowe i wiele innych nagród.

Warto wspomnieć, ze w skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego Przeglądu Piosenki w naszym mieście, wejdą:

Elżbieta Zapendowska – krytyk muzyczna, specjalistka od emisji głosu i osobowość telewizyjna. Przez wiele lat związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Opolu;
Marek Piekarczyk – niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
Przemysław Neumann – dr hab., profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1 września 2015 r. dyrektor Filharmonii Opolskiej.

Włodzimierz Ożga

Tekst pochodzi ze strony opole.pl