Kamionka Piast będzie zrewitalizowana

Do 17 lutego firmy mogą składać oferty na przebudowę i rewitalizację Kamionki Piast. W tym zaniedbanym dzisiaj miejscu powstaną m.in. plac zabaw, siłownia i boisko do piłki nożnej.

Akwen zostanie uporządkowany, zlikwidowane zostaną pozostałości po hali nieistniejącej już cementowni. Zachowanych zostanie jednak kilka elementów tego budynku, na którego miejscu powstanie parking z 50 miejscami.

Ze względu na zakwalifikowanie tego miejsca jako użytek ekologiczny Kamionka Piast pozostanie terenem objętym ochroną, niedostępnym do kąpieli,. Miasto planuje tam nowe nasadzenia drzew i trawników.

W okolicach terenów byłej cementowni powstaną: plac zabaw, dwa miejsca piknikowe, wybieg dla psów, siłownia „pod chmurką” oraz boisko do gry w piłkę nożną. Usunięte mają zostać gruzy zalegające na nabrzeżu. Powstaną również ścieżki piesze i rowerowe.

Kamionka pozostanie ulubionym miejscem płetwonurków. Projekt zakłada wybudowanie od strony ulicy Wapiennej stanicy i pomostu pływającego. Pod wodą można do dzisiaj podziwiać np. Fiata 125p, motor, łódkę czy maszynę do pisania.

Przebudowa kosztować będzie około 13 milionów złotych, z czego ponad 9 to środki pozyskane przez miasto z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace mają zostać zakończone wiosną przyszłego roku.

Najnowsze artykuły