Kobiety kobietom na Dzień Kobiet

“Kobiety Kobietom – Festiwal Kobiecych Głosów” to inicjatywa opolskich kobiet, które łączy pasja do muzyki i śpiewania. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji wydarzenia, które miało miejsce w Tarnowie Opolski, organizatorki – wokalistki chciałyby zorganizować kolejny koncert, tym razem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Wszystkie mieszkanki Opola są zaproszone 29 lutego do Sali Kameralnej.

“Bycie kobietą powinnyśmy celebrować cały rok, ale wszystkie wiemy, że najczęściej przypominamy sobie o tym w dniu naszego święta, dlatego w tym roku znów chcemy podzielić się pięknymi dźwiękami z innymi kobietami w okolicach Dnia Kobiet” – czytamy na stronie wydarzenia.

Podczas koncertu na scenie wystąpią wokalistki tworzące z pasją projekty muzyczne pod opieką Magdaleny Wójcik-Gugulskiej, Pauli Woszek i Julii Doty. Koncert będzie idealną okazją do spotkania kobiet z województwa opolskiego przy dźwiękach muzyki rozrywkowej. Wśród występujących zobaczyć będzie można dwie grupy Babskiego VocaLove, Girls Vocal Band oraz grupę wokalną Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu NEOFONIKA, a także solistki MsGugu Studio. Koncert będzie otwarty dla wszystkich chętnych.

W tym roku zdecydowałyśmy się na organizację koncertu w Opolu i nasze kroki skierowałyśmy w stronę Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. To tam właśnie odbędzie się nasz koncert, w sali kameralnej. Publiczność będzie miała okazję posłuchać, ale także pośpiewać z nami utwory popularne, znane i lubiane, w ciekawych kobiecych aranżacjach – zapowiada Maria Honka, współorganizatorka wydarzenia.

Koszt koncertu wiąże się z licznymi opłatami, dlatego każdy kto chciałby “dorzucić się” do jego organizacji może włączyć się w zbiórkę prowadzoną na portalu zrzutka.pl.  Każda kolejna złotówka pozwoli na podniesienie walorów artystycznych i wizualnych przedsięwzięcia.

Organizatorki poprzez koncert chcą nie tylko zintegrować opolanki, ale i wspomóc działalność Stowarzyszenia im. Doktora Wojciecha Grzywny na rzecz Wspierania Oddziału Intensywnej Terapii dla Dzieci Publicznego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu (Uniwersytecki Szpital Kliniczny).

Kto wie, może w przyszłym roku, jeśli koncert okaże się równie wielkim sukcesem, zorganizujemy koncert latem i w amfiteatrze? Tegoroczna edycja koncertu Kobiety Kobietom, czyli festiwal Kobiecych Głosów już 29 lutego 2024 roku o godz. 19:00 w sali kameralnej NCPP w Opolu.

Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/fme3dh

 

 

 

Najnowsze artykuły