KORONAWIRUS: Pracownicy socjalni na bieżąco monitorują osoby starsze, samotne i niepełnosprawne

Odwołane zostały zajęcia dla seniorów w domach dziennego pobytu i Centrum Informacyjno- Edukacyjnym  „Senior w Opolu”. Pracownicy socjalni na bieżąco monitorują osoby starsze, samotne i niepełnosprawne.

W przypadku konieczności uzyskania pomocy do dyspozycji mieszkańców jest telefon: 77 40 05 955 (w godzinach 7.30-15.00), 77 45 56 390 (w godzinach  8.00-20.00).

Posiłki w domach dziennego pobytu wydawane są na wynos do menażek. W punktach obsługi klientów MOPR stosuje się dezynfekcję klamek, poręczy oraz sprzętu biurowego. W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Ośrodka Interwencji Kryzysowej zainstalowane zostały lampy bakteriobójcze. Osoby samotne, które nie opuszczają miejsce zamieszkania w ramach usług opiekuńczych mają dostarczane gorące posiłki i produkty zaspakajające niezbędne potrzeby życiowe. Pracownicy socjalni wykonujący czynności w terenie zostali zaopatrzeni w środki dezynfekujące  i jednorazowe rękawiczki.

– W trosce o Państwa zdrowie i dobre samopoczucie prosimy o zastosowanie się do wszystkich podjętych w ramach profilaktyki działań. Jeżeli nie musicie, nie przebywajcie w miejscach, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi. Ograniczcie do minimum wizyty w sklepach, kościołach, dworcach, a także nie korzystajcie z komunikacji miejskiej. W Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” odwołane zostały wszystkie kursy językowe, komputerowe, zajęcia taneczne, sportowe, muzyczne, kola zainteresowań, a także spotkania z Klubami Seniora. Dosłownie wszystkie inicjatywy odwołaliśmy do czasu, kiedy spotkania nie będą stanowiły dla nikogo zagrożenia i będą odbywały się w bezpiecznym dla wszystkich czasie. Jeżeli zauważycie Państwo u siebie niepokojące objawy tj. KASZEL, DUSZNOŚCI GORĄCZKĘ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM kontaktujcie się  TELEFONICZNIE ze stacją sanitarno- epidemiologiczną pod nr tel. 512 082 606 lub numerem alarmowym 112. Ważne jest stosowanie się do zaleceń i procedur. Choć czasem męczące, są ważnym elementem działań profilaktycznych. Najlepszymi opiekunami dla dzieci są rodzice i kochający dziadkowie, ale tym razem pomyślcie o sobie – dzieci nie chorują, ale są doskonałym nośnikiem wirusa – ograniczcie więc i te kontakty o ile to możliwe. życzymy Dużo zdrowia i cierpliwości – tłumaczy kierownik Centrum Informacyjno-Edukacyjnego “Senior w Opolu” Małgorzta Jarosz-Basztabin.

 

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły