Miasto wesprze koncert dla Domu Nadziei

– Nie mamy wątpliwości, że tego typu wydarzenie jest odruchem serca i chęcią niesienia pomocy, do której powinno się przyłączyć jak najwięcej osób i organizacji bo widzimy jak przybywa ubogich a Dom Nadziei jest dla wielu z nich miejscem dającym siłę do dalszego funkcjonowania – mówił Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas konferencji zapowiadającej tegoroczny 6 Światowy Dzień Ubogich.

– Dzięki Domowi Nadziei także i nasze miasto staje się co raz bardziej przyjazne i wrażliwe na potrzeby innych co widzimy w ostatnich latach we współpracy z władzami i Urzędem Miasta – wskazywał biskup opolski ks. dr Andrzej Czaja zauważając, że Dom Nadziei służy nie tylko tym, którzy nie mają środków finansowych czy domów ale są to ludzie opuszczeni i samotni, którzy nie wiedzą jak poradzić sobie w otaczającej ich rzeczywistości.

– Ten wyjątkowy dzień zaczniemy już o godzinie 11:00 eucharystią w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały po niej przygotowaliśmy ubogim specjalny niedzielny poczęstunek natomiast po południu odbędzie się wielkie wydarzenie koncertowe, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony co do złotówki na Dom Nadziei – tłumaczy pomysłodawca i jeden z organizatorów przedsięwzięcia ks. prof. Jerzy Kostorz.

Gwiazdą koncertu będzie zespół Dżem, który wykona między innymi specjalną wersję swojego wielkiego przeboju “Modlitwa”. Przed legendą polskiego bluesa wystąpi opolanka Anna Maria Mbayo. Pomiędzy koncertami zaplanowano specjalne licytacje na rzecz Domu Nadziei. Wśród tych niezwykle cennych rzeczy znalazły się: koszulka Roberta Lewandowskiego z FC Barcelona czy rękawice bokserskie Mera Kijowa Vitalija Kliczki. Ponadto będzie można wylicytować przelot samolotem z Anną Marią Mbayo, która jest pilotem małych samolotów sportowo-turystycznych. Początek o godz. 17:00 w auli kościoła seminaryjnego przy ul. Drzymały.

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły