Miłośnik perfum w rękach policji. Grozi mu do 7 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 29-latka, którego podejrzewali o liczne kradzieże kosmetyków z drogerii. W toku prowadzonej przez funkcjonariuszy sprawy okazało się, że na przestrzeni kilku miesięcy, od marca 2023 r. do lutego 2024 r. podejrzany miał kraść perfumy z drogerii znajdujących się na Opolszczyźnie, w województwie śląskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 23 000 złotych. Łupem przestępcy padały głównie perfumy marek premium, ale również w jednym przypadku gotówka, którą podejrzany miał ukraść w jednym z lokali gastronomicznych w Opolu.

Zabezpieczone dowody, zeznania świadków i pokrzywdzonych dały mocne podstawy do przedstawienia zatrzymanemu 7 zarzutów kradzieży. 29-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu, na wniosek policjantów i prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jako, że działał w warunkach recydywy, grozi mu do 7 lat więzienia. Jak przyznają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i mogą pojawić się kolejne zarzuty.

Najnowsze artykuły