Most spacerowy na Wyspę Bolko zyska nowe oblicze

Most im. Ireny Sendlerowej zostanie zmodernizowany. Będzie szerszy, na czym skorzystają piesi i rowerzyści. Nadal będzie to przeprawa spacerowa. Ruch samochodowy z Wyspy Pasieka na Wyspę Bolko nie będzie oczywiście wprowadzony.  

Modernizacja zakłada dobudowanie po obu stronach mostu kładek dla pieszych. Tym samym środkiem będą przejeżdżać rowerzyści. Kilka lat temu na moście wytyczono ścieżkę rowerową, która obejmowała pół mostu. Drugie pół było przeznaczone dla pieszych. Miejsca jednak tak naprawdę brakowało dla jednych i drugich. Zwłaszcza w weekendy kiedy na Wyspę Bolko czy to do ogrodu zoologicznego czy do parku zmierza wiele ludzi.

W ramach remontu nie tylko zostaną dobudowane kładki, ale też zostanie wymieniona zostanie nawierzchnia. Pojawi się nowe oświetlenie.
Most będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczniejszy.

W czasie przebudowy ruch dla pieszych będzie możliwy. Mogą pojawiać się czasowe wyłączenia, kiedy to będzie konieczne dla sprawnego prowadzenia prac czy też ze względów bezpieczeństwa. Do tych zamknięć dla ruchu ma jednak nie dochodzić w dniach najczęstszego odwiedzania wyspy Bolko czyli w weekendy.

Koniec prac na moście przewidziany jest na lato 2020 roku.

Najnowsze artykuły