MZK Opole jednym z najlepszych przewoźników w kraju

Opolski Miejski Zakład Komunikacyjny znalazł się na pozycji wicelidera Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Plebiscyt został zorganizowany przez Strefę Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej. Na tym samym miejscu ex aequo znalazło się Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o.

Kapituła konkursowa podkreśla w uzasadnieniu przyznania drugiego miejsca średni wiek taboru, który jest jednym z najmłodszych w kraju (nieco ponad 6 lat), a także realizację założeń ekologicznych, w tym wprowadzanie nowoczesnych autobusów elektrycznych. Weryfikacji podlegały także aspekty ekonomiczne i techniczne.

Już po raz kolejny znajdujemy się w czołówce najlepszych przewoźników w kraju. To przede wszystkim dowód na to, że przyjęta przez nas koncepcja rozwoju przynosi efekty, a firma staje się nowoczesnym i ekologicznym, na miarę nowych czasów, przedsiębiorstwem, które na co dzień towarzyszy mieszkańcom Opola – komentuje wynik Prezes MZK Opole Tadeusz Stadnicki. Wspólna praca z Miastem pozwala na wdrażanie systemowych rozwiązań, których rezultatem jest zwiększanie komfortu podróży naszych pasażerów, rozwój infrastruktury oraz sieci połączeń. Po tegorocznych dostawach autobusów elektrycznych nasza flota to już niemal wyłącznie pojazdy niskoemisyjne Euro 6 i całkowicie zeroemisyjne. Przed nami wdrożenie kolejnych projektów w tym zakresie. Wynik, jaki osiągnęliśmy w tej edycji rankingu, jest dla nas zwieńczeniem roku 70-lecia działalności i jednocześnie podziękowaniem dla naszych pasażerów.

To już czwarty raz, kiedy MZK Opole znalazł się na podium plebiscytu. W zeszłym oraz w 2021 roku uplasował się na 2 miejscu, a w 2020 na trzecim.

W tym roku na pierwszym miejscu rankingu znalazły się Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie, a na trzecim Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o.

 

Najnowsze artykuły