REKLAMA

REKLAMA

Napis, bombka i iluminacja mostu. Opole w świątecznej szacie [MINIGALERIA]

Opole stroi się na święta. W sercu miasta pojawia się coraz więcej błyszczących elementów dekoracyjnych, które będą cieszyć oczy mieszkańców przez świąteczny okres. Na plac Wolności powróciły napis „Kocham Opole” i bombka.

Na Rynku stanęły prezent, anioły, choinki oraz ramka. Udekorowana jest także największa choinka w mieście. Wrażenie robi ustrojony lampkami Most Groszowy. Świąteczne iluminacje zamontowano również przy latarniach – na ulicach Piastowskiej, Katedralnej, Koraszewskiego, Krakowskiej oraz na pl. Wolności. Dekorowanie miasta trwa od dwóch tygodni i zajmują się nim pracownicy Zakładu Komunalnego.

Wyzwaniem na pewno było ustrojenie mostu, które trwało 15 godzin – zaznacza Kamil Niesłony z ZK. – Przed pojawieniem się oświetlenia i dekoracji na ulicach były one sprawdzane. Sprzęt wymagający napraw serwisowaliśmy, by wszystko świeciło bez zakłóceń.

W tym roku, z uwagi na oszczędności, nie zakupiono żadnych nowych dekoracji. Te jednak doskonale znane opolan znów zapewne będą często fotografowane. Przypomnijmy, że Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu rusza 3 grudnia.