Nowy budynek przy Krakowskiej rośnie w oczach

Na koniec wakacji gotowe ma być Centrum Aktywizacji Społecznej, które mieścić się będzie przy ul. Krakowskiej 32. To stawiany od nowa budynek, który powstaje w miejscu wyburzonego, gdzie mieścił się przez wiele lat sklep z zabawkami „Jacek i Agatka”, a ostatnio cukiernia. Obok znajdował się natomiast sklep kolonialny.

Za kilka miesięcy powstanie miejsce służące mieszkańcom Opola, zarówno tym starszym, jak i młodszym. Będzie to miejsce spotkań, gdzie funkcjonować mogą rożne inicjatywy w ramach klubu integracji społecznej. Powstanie też kilka mieszkań chronionych dla seniorów.

Pod budynkiem, w którym rozpoczęto prace wykończeniowe (stawianie ścianek działowych, montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych), znajdzie się garaż podziemny, a sam obiekt będzie miał cztery piętra. Nowością jest przejście pod częścią budynku w kierunku ul. Żwirki i Wigury i kanału Młynówka. – To „otworzy” ul. Krakowską i będziemy mieli nowy ładny zakątek miasta w samym centrum – tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Uporządkowane zostanie również podwórko między budynkiem i ul. Żwirki i Wigury.

Najnowsze artykuły