Od serca i dla serca. Będzie się działo w walentynki w Opolu

Akcja #zakochaniwOpolu ze świetlnymi walentynkowymi instalacjami na placu Kopernika, wyjątkowy koncert z przebojami o miłości, konkursami i animacjami oraz akcja profilaktyczna dla serca z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu. To bogata oferta miejskich walentynek, które odbędą się przy CH Solaris.

– Miłość to miłość. Można kochać i osoby i miasta – ja kocham Opole. Oczywiście zapraszam wszystkich opolan , żeby wyrazili swoją miłość nie tylko do miasta, ale aby dobrze się bawili z okazji Święta Zakochanych. Dużo się w tym dniu będzie działo i będzie przyjemnie – mówi Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Miasta Opola.

Od poniedziałku (12.02) do środy (14.02) na placu Kopernika przy CH Solaris pojawi się specjalna świetlna instalacja walentynkowa. 

– Będą to różnego rodzaju serca, napisy walentynkowe, ciekawe kule śnieżne z różnego rodzaju animacjami. Zapraszamy wszystkich do tego, żeby robić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcia, umieszczać na swoich profilach FB z hasztagiem #zakochaniwopolu. Dla tych którzy to zrobią będą przygotowane bardzo piękne poduszki walentynkowe – dodaje Łukasz Śmierciak – Naczelnik Wydziału Promocji.

We wtorek (13.02) od godz. 15:00 będzie można wziąć udział w konkursach, zabawach i animacjach dla zakochanych.

– Będzie pisanie listów miłosnych, konkurs filmowy ze scenami z najpiękniejszych filmów miłosnych oraz konkurs: „Jaka to melodia”? Zachęcamy Państwa do przygotowania się, szczególnie jeśli chodzi o polskie piosenki. CH Solaris ufundowało niezwykłe nagrody. Na placu nie zabraknie kataryniarza, skrzypka tancerek i szczudlarzy od godz. 15.00 do 17.00 – tłumaczy Joanna Broszkiewicz – Brylak, Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury, Turystyki i Spraw Zagranicznych. 

Jak przystało na Stolicę Polskiej Piosenki, we wtorek 13 lutego o godz. 17:00 na placu Kopernika odbędzie się wyjątkowy koncert „Love is in the air”.

– Zapraszamy na świetny koncert, wystąpi Sabina Sago i Rafał Drozd znany wokalista musicalowy, którzy wykonają najpiękniejsze przeboje o miłości – wyjaśnia Magdalena Matyjaszek, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej. Zaśpiewają m.in.: “The Time Of My Life”, “Z Tobą chcę oglądać świat”, “Shallow”, “L-O-V-E”, When I Fall In Love”, “You’re The One That I Want”, “Simply The Best”. Po koncercie zabawę będzie można kontynuować w Klubokawiarni OPO podczas After Party Wlentynkowego.

13 lutego w godz. 12:00 – 17:00 będzie można wziąć udział w konsultacjach kardiologicznych ze specjalistami z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w CH Solaris (poziom +1).

– W wigilię walentynek, czyli 13 lutego przeprowadzimy akcję profilaktyczną pt. „Zakochaj się w swoim sercu” z udziałem kardiologów naszego szpitala, specjalistów  z Opolskiego Oddziału Kardiologii z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i studentów kierunku lekarskiego  Uniwersytetu Opolskiego. Będziemy tam zachęcać mieszkańców Opola do skorzystania z badań , porad kardiologicznych  oraz do skorzystania z porad dietetyka, do badań EKG i badań ciśnienia krwi. Na ich podstawie, po konsultacji u lekarza kardiologa, każdy uczestnik będzie mógł dowiedzieć się, czy styl życia, który prowadzi , czy sposób w jaki funkcjonuje, zawierają czynniki ryzyka, które mogą wpływać na choroby układu krążenia – podsumowuje Edyta Hanszke, rzecznik prasowy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Organizatorami miejskich walentynek są: Miasto Opole, Centrum Handlowe „Solaris”, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Młodzieżowy Dom Kultury, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Stowarzyszenie Kulturalne Opole.

Najnowsze artykuły