Odra w Grudziądzu nie zdołała zapunktować

Nasi piłkarze doznali dziesiątej porażki w sezonie. Z zespołem Olimpii przegrali 1-3.

Niestety sytuacja opolskiej ekipy w tabeli I ligi robi się z tygodnia na tydzień coraz gorsza. Zaledwie 10 zdobytych punktów w 16 meczach to niezwykle mizerny dorobek sprawiający, że o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy będzie niesłychanie ciężko.

W meczu w Grudziądzu Odra zaprezentowała się całkiem dobrze. Żadne to jednak pocieszenie w sytuacji, kiedy mecz został przegrany. Wcale tak jednak nie muiało być. Po pierwszym kwadransie, w którym przewaga Olimpii była znacząca, nasi gracze z minuty na minutę spisywali się lepiej. Jeszcze w pierwszej połowie oddali kilka groźnych strzałów. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak bez zdobyczy bramkowych.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Odra osiągnęła dużą przewagę. Na bramkę rywali uderzali: Mateusz Kamiński, Sebastian Bonecki oraz bardzo aktywni w tym spotkaniu Arkadiusz Piech i Dawid Błanik. W końcu padł gol, ale po drugiej stronie boiska. Stało się to w 56. min po strzale Hiszpana Omara Monterde. Opolanie szybko odrobili straty. W 62. min z bliska do siatki trafił Piech. Kolejne minuty nadal należały do Odry. Dwa razy groźnie szarżował Błanik, ale nic z tego nie wyniknęło.

W 70. min Odrze dopisało szczęście, kiedy to po strzale Konrada Handzlika piłka odbiła się od słupka. W 75. min padł drugi gol dla Olimpii. Po podaniu Damiana Ciechanowskiego z bliska do siatki trafił najlepszy strzelec I ligi, reprezentant Afganistanu – Omran Haydary. Od 82. min Odra grała w dziesiątkę. Wprowadzony chwilę wcześniej do gry Hiszpan German Ruiz doznał kontuzji i opuścił boisko. W 85. min wynik spotkania na 3-1 ustalił Maciej Kona.

Następny mecz Odra zagra u siebie, za tydzień w sobotę 9 listopada. Podejmie Termalikę Nieciecza, a spotkanie na stadionie przy ul. Oleskiej rozpocznie się o godz. 17.00.

Olimpia Grudziądz – Odra Opole 3-1 (0-0)
Bramki: 1-0 Monterde – 56., 1-1 Piech – 62., 2-1 Haydary – 75., 3-1 Kona – 85.
Olimpia: Lemanowicz – Ciechanowski, Duriska, Wawszczyk, Szywacz – Maloku (60. Kamiński), Kona, Handzlik, van Haaren (60 Ziętarski), Monterde (72. Criciuma) – Haydary. Trener Jacek Trzeciak.
Odra: Rosa – Janasik, Kamiński, Wypych, Wdowik – Błanik (78. Ruiz), Trojak, Timmermans (59. Adamec), Bonecki, Winiarczyk (65. Mikinic) – Piech. Trener Piotr Plewnia.
Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Wawszczyk – Wdowik. Widzów 700.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce obrońca Odry Patryk Janasik.