Odra wygrała sparing

Podopieczni Dietmara Brehmera co dopiero skończyli obóz przygotowawczy w Kleszczowie i już mają za sobą kolejny sparing przed sezonem. Tym razem na boisku przy ulicy Hallera pokonali drugoligowy GKS Katowice 3-2.

Opolanie dobrze weszli w mecz i od pierwszych minut przeważali. Bramkarz gości Bartosz Mrozek po raz pierwszy kapitulował w 20. minucie, po tym gdy piłkę do jego bramki skierował jego kolega z drużyny. Dziewięć minut później wynik podwyższył debiutujący w niebiesko-czerwonych barwach Szymon Drewniak. Do przerwy opolanie prowadzili 2-0.

Po zmianie stron na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników, jednak przez pełne 90 minut wystąpił m.in. Błażej Sapielak. Wychowanem opolskiej drużyny w 66. minucie skapitulował po raz pierwszy, po tym jak sędzia wskazał na „jedenastkę”. W 79. minucie do remisu doprowadził Dominik Kościelniak. Ostatnie słowo należało jednak do świetnie spisującego się w meczach sparingowych Adama Żaka, który w 84. minucie ustalił wynik na 3-2 dla Odry.

Odra Opole 3-2 (2-0) GKS Katowice
Bramki: Samobójcza 20’, Drewniak 29’, Żak 84’ – Kurbiel 66’, Kościelniak 79’
Odra: (I połowa) Błażej Sapielak – Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych, Konrad Matuszewski, Rafał Niziołek, Szymon Drewniak, Tomáš Mikinič, Dawid Kort, Krzysztof Janus, Dawid Czapliński. (II połowa) Błażej Sapielak, Jakub Szrek, Konrad Kostrzycki, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski (67′ Antoni Klimek), Miłosz Trojak, Maciej Wróbel (75′ Arkadiusz Piech), Konrad Nowak, Adam Żak, Mateusz Gancarczyk, Marcel Sluga (75′ Michał Surzyn).