Matury od 8 czerwca! Szkoły i uczelnie pozostaną zamknięte

Na wspólnej konferencji prasowej ministrów zdrowia, edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego ogłoszono daty egzaminów. Ponadto przekazano informację o przedłużeniu zamknięcia żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni.

Obecne warunki sanitarno-epidemiologiczne nie pozwalają jeszcze na powrót do szkół, dlatego zdecydowaliśmy się dość znacznie przedłużyć zamknięcie żłóbków, przedszkoli i szkół. Placówki pozostaną zamknięte do 24 maja – mówił minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski.

Podano terminy egzaminów. Ich cykl rozpoczną matury, które mają się odbyć w dniach 8-29 czerwca. Dużą zmianą jest to, że odbędą się tylko pisemnie. Ósmoklasiści swój egzamin będą pisać w dniach 16-18 czerwca.

Ponadto w dniach 22 czerwca – 9 lipca mają odbyć się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Egzaminy zawodowe z kolei przewidziane są na 17-28 sierpnia.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek poinformował z kolei o tym, że uczelnie wyższe podobnie jak szkoły, pozostaną zamknięte do 24 maja.

Dzięki odpowiedzialności Polaków w czasie świąt nie mieliśmy dużego wzrostu zachorowań. To czy egzaminy odbędą się w terminie zależy tylko od nas. Czy nadal będziemy stosować się do zaleceń – zakończył na konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Najnowsze artykuły