W stołówce USK powstaje tymczasowa izba przyjęć

Pracownicy Zakładu Komunalnego zaadoptują powierzchnię, na której powstaną pojedyncze boksy do pobierania próbek na obecność koronowirusa. Pacjenci będą w nich oczekiwać na wynik testu.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski odpowiedział na apel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego o pomoc w organizacji sali, gdzie będą wykonywane testy na obecność patogenu SARS-CoV-2. Obecną stołówkę szpitalną zaadoptują na nowe potrzeby pracownicy Zakładu Komunalnego. Wykorzystają w tym celu systemy mobilnych ścianek, które znajdują się na wyposażeniu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Pozwolą one podzielić powierzchnię na pojedyncze pomieszczenia, gdzie będą wykonywane badania. Spełnią tym samym funkcję izby przyjęć i izolatoriów dla tych osób, które – zanim trafią do szpitala zakaźnego – będą czekały na wynik testu na obecność wirusa. Zwiększy to bezpieczeństwo osób poddawanych testom, które nie będą miały ze sobą kontaktu.

– Aktualnie systemy Octanorm nie są wykorzystywane, gdyż działalność CWK jest wstrzymana do odwołania. Nasi pracownicy w ciągu dwóch dni powinni zakończyć prace montażowe i szpital będzie miał dodatkowe pomieszczenia, które zwiększą bezpieczeństwo zgłaszających się na badania – wyjaśnia Sebastian Paroń, wiceprezes Zakładu Komunalnego.

To kolejne wsparcie miasta na rzecz USK. Przypomnijmy, że w minioną środę Opole przekazało szpitalowi pierwsze z czterech urządzeń do wykonywania testów na koronawirusa.

Najnowsze artykuły