Opolskie Orły 2022 rozdane!

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego blisko 90 młodych ludzi z naszego miasta zostało uhonorowanych tytułem „Opolskiego Orła”. To wyróżnienie od 25 lat niezmiennie cieszy się uznaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

W tym gronie znalazło się 22 przedstawicieli szkół podstawowych i 50 ze szkół ponadpodstawowych za osiągnięcia z zakresu wiedzy. Ponadto 10 laureatów sukcesów artystycznych i siedmiu sportowych (łącznie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych).

Utalentowani uczniowie – laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, przeglądów i turniejów wiedzy, artystycznych i zawodów sportowych w randze mistrzostw czyli jednym słowem wszyscy ci, którzy swymi osiągnięciami sławią imię Opola i są dumą miasta spotkali się w środowe popołudnie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

Lista uczniów zakwalifikowanych do tytułu „Opolski Orzeł” w zakresie wiedzy w roku szkolnym 2021/2022

                SZKOŁY PODSTAWOWE
Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Liczba uzyskanych punktów
1. Emilia Zwiech Zespół Szkolno-Przedszkolny „TAK” im. Ireny Sendlerowej w Opolu 97,5
2. Bruno Hetmańczyk Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu 95,5
3. Tomasz Gudełajtis Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Rity w Opolu 95,5
4. Aleksander Magacz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu 57,5
5. Kalina Jakimów Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu 57,5
6. Antonina Krobicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu 57,5
7. Maja Krzywicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu 57,5
8. Paulina Iwan Zespół Szkolno-Przedszkolny „TAK” im. Ireny Sendlerowej w Opolu 57,5
9. Jakub Boba Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu 57,5
10. Maja Łęgowska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu 57,5
11. Natalia Pajączkowska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu 57,5
12. Sara Palm Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu 55,5
13. Hanna Kordek Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu 55,5
14. Krzysztof Kotysz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 20im. księcia Jana Dobrego w Opolu 55,5
15. Anna Frąszczak Zespół Szkolno-Przedszkolny „TAK” im. Ireny Sendlerowej w Opolu 55,5
16. Adam Rudkowski Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu 55,5
17. Kamil Klohs Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 24  im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu 55,5
18. Antoni Werner Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 20 im. księcia Jana Dobrego w Opolu 53
19. Magdalena Stypka Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu 53
20. Lena Nowacka Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu 51,5
21. Konrad Piechota Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 20 im. księcia Jana Dobrego w Opolu 51
22. Kajetan Marcinowicz Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu 49

 

                SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Liczba uzyskanych punktów
1. Piotr Zatwarnicki Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 195
2. Kacper Max Lubiewski Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 189,5
3. Szymon Petryk Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 151
4. Michał Korniak Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 123,5
5. Bartłomiej Sitnik Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 123
6. Mateusz Heretyk Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 123
7. Jan Machalski Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 93
8. Nathalie Schepanek Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 93
9. Andrea Polański Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 91,5
10. Anna Haberecht Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 91
11. Laura Quaschniok-Quade Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 87
12. Kacper Doszczak Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 85,5
13. Natalia Nowosielecka Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 85
14. Kamil Blaszczyk Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 83
15. Mateusz Lyga Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 83
16. Aleksandra Orlikowska Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 83
17. Mateusz Bohdan Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 83
18. Gabriel Miczka Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 83
19. Małgorzata Sierakowska Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 83
20. Julia Stankala Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 81,5
21. Piotr Czech Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu 81
22. Katarzyna Kwiatkowska Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 81
23. Natalie Pietrzak Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 81
24. Aleksander Kuśnierz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 81
25. Kacper Jungowski Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 79,5
26. Dawid Woźnica Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 79
27. Marcin Sikorski Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 79
28. Bartosz Szostek Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 79
29. Michał Wistuba Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 79
30. Paulina Kanz Zespół Szkół  im. Prymasa Tysiąclecia  Stefana Kardynała Wyszyńskiego Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu 79
31. Dawid Palej Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 79
32. Julia Szymaniec Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 79
33. Kacper Grzyb Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 77
34. Paweł Eichhorn Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu 73
35. Paweł Głowacki Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu 71
36. Przemysław Duława Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu 69
37. Kamil Jędrzejko Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu 69
38. Wiktoria Wodarczyk Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 63
39. Anna Elżbieta Fiecek Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 57,5
40. Anna Kozak Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 55,5
41. Mateusz Radiemerski Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 55,5
42. Anna Gontarz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 55,5
43. Mateusz Piotr Knapik Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 55,5
44. Magdalena Moritz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 55,5
45. Sebastian Świerc Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 55,5
46. Anna Maria Koszyk Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 55
47. Weronika Hellmann Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 53
48. Mateusz Korzeniec Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 53
49. Martyna Łopianiak Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu 53
50. Karolina Szpyra Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 53

 

Lista uczniów zakwalifikowanych do tytułu „Opolski Orzeł” w zakresie sportu w roku szkolnym 2021/2022

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Liczba uzyskanych punktów
1. Magdalena Zych Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu 246
2. Maja Kleszno Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu 131,5
3. Amelia Konfisz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 75,5
4. Jan Chłodnicki Zespół Szkolno-Przedszkolny „TAK” im. Ireny Sendlerowej w Opolu 75
5. Aleksandra Raróg Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu
73
6. Olivia Greiner Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr VI
im. Generała Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Opolu
73
7. Weronika Antoszczyk Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 25 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Opolu 71

Lista uczniów zakwalifikowanych do tytułu „Opolski Orzeł” w zakresie osiągnięć artystycznych

 w roku szkolnym 2021/2022

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nazwa szkoły Liczba uzyskanych punktów
1 Bartosz Frydel Zespół Szkolno-Przedszkolny „TAK” im. Ireny Sendlerowej w Opolu 817,5
2 Vanessa Siwy Zespół Szkół  im. Prymasa Tysiąclecia  Stefana Kardynała Wyszyńskiego  w Opolu

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V

659
3 Daria Skiba Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu 623
4 Miriam Powrósło Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu 583
5 Julianna Jendrzej Zespół Szkół  im. Prymasa Tysiąclecia  Stefana Kardynała Wyszyńskiego  w Opolu

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V

513
6 Anna Wiktoria Biliczak Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcące im. Alberta Einsteina Wolnego Stowarzyszenia Edukacyjnego Regionu Opolskiego w Opolu 425,5
7 Julia Górka Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr VIII Im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu 419
8 Bianka Biliczak Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 24  im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu 367,5
9 Anastazja Podborowska Zespół Szkolno-Przedszkolny „TAK” im. Ireny Sendlerowej w Opolu 357,5
10 Markus Gonsior Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica Publiczne Technikum nr 7 w Opolu
253