Pandemia wstrzymuje część zajęć edukacyjnych leśników

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku zajęcia edukacyjne prowadzone przez Nadleśnictwo Opole. Niestety pandemia koronawirusa i rosnące przypadki zakażeń sprawiły, że część zajęć została wstrzymana.

Od czerwca w zajęciach prowadzonych przez leśników wzięło udział 2200 osób. Chodzi o lekcje prowadzone w salach Nadleśnictwa przy ulicy Groszowickiej, zajęcia w szkołach, jak i te w lesie. 

Niestety, zważając na aktualną sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo zarówno uczniów, kadry dydaktycznej jak i pracowników Nadleśnictwa Opole, zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowane spotkania w salach edukacyjnych i szkołach do unormowania się sytuacji związanej z wirusem – czytamy na oficjalnej stronie Nadleśnictwa Opole. 

Nadleśnictwo Opole w swojej ofercie edukacyjnej posiada zajęcia dla różnych grup wiekowych dzieci, młodzieży a także dorosłych, które mogą być realizowane według czterech scenariuszy:

  1. Podstawowe funkcje lasu – temat ogólny przeznaczy głównie dla grup które pierwszy raz biorą udział w edukacji leśnej w Nadleśnictwie Opole.
  2. Odkryjmy świat polskiej fauny – temat poświęcony zwierzynie występującej w Polskich lasach.
  3. Rozpoznawanie drzew – nauka oznaczania podstawowych gatunków lasotwórczych przy pomocy klucza i liści. 
  4. Królestwo grzybów – znaczenie i rola grzybów w przyrodzie. Grzyby jadalne i ich trujące sobowtóry.