Piotr Pośpiech najpoważniejszym kandydatem na wicewojewodę

Piotr Pośpiech nowym wicewojewodą opolskim. To informacja wciąż nieoficjalna, ale wydaje się pewna.

Póki co jest jeszcze sekretarzem gminy Łubniany, ale po oficjalnej nominacji zmieni pracę. Piotr Pośpiech jest kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Koalicyjne ustalenia były takie, że PSL wskaże kandydata na wicewojewodę, a PO przypadnie stanowisko wojewody. Została nim Monika Jurek.

Przypomnijmy, zanim padła kandydatura Piotra Pośpiecha, z walki o ten fotel wycofał swoją kandydaturę Tomasz Wiciak. Prezes opolskich struktur PSL Marcin Oszańca potwierdził nam, że wysłał premierowi Donaldowi Tuskowi nazwisko nowego kandydata i jest nim właśnie Piotr Pośpiech.

– Świetny kandydat. Doświadczony samorządowiec, rozsądny, merytoryczny, z życiowym doświadczeniem – wylicza jego zalety szef opolskich struktur PSL Marcin Oszańca.

Telefon odebrał od nas także kandydat na wicewojewodę. – Rzeczywiście od poniedziałku trwają rozmowy na ten temat. Nie wypada mi jednak wychodzić przed szereg, dlatego póki nie będzie oficjalnego stanowiska, wstrzymam się od jasnych deklaracji – powiedział nam sam zainteresowany.

Piotr Pośpiech jest doświadczonym samorządowcem. Ma 54 lata, w przeszłości był już starostą powiatu kluczborskiego (2006-2018) i radnym Polskiego Stronnictwa Ludowego. Funkcję sekretarza w gminie Łubniany pełni od 2019 roku. Jest także aktywnym działaczem stowarzyszenia „Tak dla Opolskiego”, któremu w naszym regionie przewodniczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Możliwe, że oficjalnym kandydatem Piotr Pośpiech zostanie jeszcze dzisiaj.

Najnowsze artykuły