Pociągiem na wakacje – dokąd pojedziemy ze stacji Opole Główne?

Nad morze, w góry, ale także za granicę – ze stacji Opole Główne w kilka godzin można dojechać w miejsce wakacyjnego wypoczynku. Najwięcej pociągów ze stolicy regionu zawiezie nas nad morze. 11 połączeń nad morze, 4 bezpośrednio do miejscowości górskich, a także możliwość dojazdu do europejskich stolic. Pociągami PKP (i nie tylko) można komfortowo dojechać do ciekawych wakacyjnych miejscowości.

Pierwszy pociąg Intercity nad morze odjeżdża ze stacji Opole Główne o godzinie 6:24. To jadący z Katowic do Ustki Gwarek. Po drodze zatrzymuje się m.in. w Brzegu, Wrocławiu, Poznaniu i Słupsku.

O 7:56 z Opole odjeżdża IC Chełmoński, który swoją trasę kończy w Świnoujściu, a o 8:51 do Kołobrzegu odjeżdża IC Malczewski. Na najdalej wysunięty punkt mapy, czyli na Hel dojedziemy pociągiem IC Artus. Jego pełna trasa to ponad 1000 kilometrów. Pociąg rozpoczyna jazdę w Przemyślu, jedzie przez Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań i Bydgoszcz. Nad morzem zatrzymuje się w Trójmieście, Pucku, Władysławowie, Chałupach, Jastarni i Juracie. Cała podróż trwa 15 godzin. Nad morze dojechać można też pociągami IC Jamno czy Krakowianka.

W góry zabiorą nas jadący z Wrocławia do Bielska-Białej TLK Wolin (odjazd ze stacji Opole Główne o godzinie 4:40), a do Zakopanego IC Halny jadący z Bydgoszczy Głównej. Z Opola wyjeżdża on o godzinie 9:25. O 11:57 do Szklarskiej Poręby odjeżdża jadący z Warszawy TLK Orzeszkowa.

Miłośnicy zagranicznych wojaży również znajdą coś dla siebie. Z Opola bezpośrednio można dojechać do Berlina i Wiednia. Pociągi do stolicy Niemiec odjeżdżają o godz. 4:18 oraz 12:04. Podróż w jedną stronę trwa nieco ponad 5 godzin. Nightjet do Wiednia odjeżdża z Opola o 23:59. Podróż trwa 7 godzin.

PKP informuje, że w okresie wakacyjnym każdego dnia na tory wyjeżdżają średnio 423 pociągi. Podczas wakacji w 2023 roku w siatce połączeń przewoźnika znalazło się 413 miejscowości i 463 punkty handlowe.

Najnowsze artykuły