Prace na kładce pieszo-rowerowej zmierzają ku końcowi

Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi jest już niemalże gotowa. Wszystko wskazuje na to, że opolanie będą mogli z niej skorzystać już we wrześniu.

W czerwcu most przeszedł próbę obciążeniową z udziałem pieszych. Dzięki udanej próbie, prace mogły wejść w kolejny etap. Aktualnie wykonawca układa nawierzchnię, po czym zamontowane zostaną barierki. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Opolu, prace są na finiszu.

Przypomnijmy, że most będzie miał 260 metrów długości i 7 metrów szerokości. Połączy ulicę Bolkowską z parkiem 800-lecia. Nowa inwestycja oznacza w praktyce, że z Zaodrza do centrum miasta dostaniemy się w zaledwie kilka minut. W Opolu mamy już most, który utrzymuje się właśnie na takiej konstrukcji – Piastowski. Na świecie jest to np. most Lupu w Szanghaju.

Koszt inwestycji to 24 mln zł. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Warto też pamiętać, że na koszt całego przedsięwzięcia składa się również budowa prowadzących do mostu ścieżek rowerowych. Otwarcie zaplanowane jest na wrzesień 2020 roku.

Najnowsze artykuły