Postępują prace na Centrum Przesiadkowym Opole Południe

Kolejne elementy zakresu inwestycji Centrum Przesiadkowego Opole Południe są już widoczne. Mowa o zatokach autobusowych i miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

W ostatnim czasie prace na tej inwestycji skupione są na robotach brukarskich. Po wyznaczeniu miejsc parkingowych i głównych ciągów komunikacyjnych, teraz przyszedł czas na kolejne elementy. Na Bolko układane są krawężniki, które wyznaczają zakres i przebieg zatok na przystankach autobusów MZK oraz miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

W kolejnym tygodniu, jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, planowany jest montaż ekokrat. Będą ona stanowiły podłoże na obszarze, gdzie znajdą się miejsca parkingowe.

Przypomnijmy, że dzięki budowie Centrum Przesiadkowego Opole Południe powstanie około 350 miejsc parkingowych, przystanki autobusowe i miejsca postojowe dla autokarów. Przygotowane będą również miejsca dla rowerzystów, motocyklistów. Na terenie parkingu będą również cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Zakończenie prac zaplanowano na wiosnę.

Najnowsze artykuły