Przebudowa skrzyżowania Nysy Łużyckiej i Luboszyckiej wchodzi w nowy etap. Po weekendzie zmiany w organizacji w organizacji ruchu

Zakończył się pierwszy etap przebudowy skrzyżowania Nysy Łużyckiej z Luboszycką. W poniedziałek (18.09) w związku z rozpoczęciem kolejnego zadania w tym miejscu nastąpią zmiany organizacji ruchu.

Głównym zadaniem pierwszego etapu było wykonanie nowego chodnika na długości od ulicy Luboszyckiej do zjazdu na rondo. Oprócz nowej podbudowy i kostki pojawiły się również betonowe jerseye oddzielające drogę od wejść do przejścia podziemnego. Ponadto wykonawca inwestycji musiał od nowa ułożyć kanał technologiczny, przesunąć oświetlenie uliczne oraz zainstalować nowe odpływy kanalizacji. Równolegle przy ulicy Luboszyckiej rozpoczęły się prace związane z budową ścieżki rowerowej, która połączy istniejące już odcinki tras.

Od poniedziałku ruszy natomiast korekta wyspy która znajduje się w pasie rozdziału w ciągu ulicy Batalionów Chłopskich, na wysokości Luboszyckiej – informuje Mariusz Chałupnik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. – To niesie za sobą zmiany w organizacji ruchu. Na czas tych prac wyłączony z użytkowania będzie lewy pas ruchu w stronę ronda. Ruch, bez przeszkód, będzie odbywał się natomiast pasem prawym.

Kierowcom przypominamy – w obrębie prowadzonej inwestycji obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h!