Rolnicy w proteście wyjadą na drogi

Dziś między 12.00 a 14.00 w kilkunastu punktach regionu trzeba się liczyć z utrudnieniami na drodze. Powodem jest ogólnopolski strajk rolników, którzy domagają się wprowadzenia ograniczeń dla niekontrolowanego wwozu do Unii żywności z Ukrainy. Swym protestem chcą też dać wyraz obawom przeciwko unijnej polityce Zielonego Ładu, która wstępnie zakłada m. in. ugorowanie 4 procent areału.

Na polskie, więc i opolskie drogi wyjadą ciągniki, nie będzie blokad, ale sznury przejeżdżających wolno pojazdów poważnie utrudnią przemieszczanie się. W powiecie głubczyckim takim odcinkiem będzie trasa Głubczyce – Kietrz, w powiecie strzeleckim rolnicy krążyć będą wokół Strzelec Opolskich, oraz na drodze 40 w rejonie Ujazdu, w powiecie opolskim utrudnienia pojawią się na drodze nr 45 i dotyczyć mają również zjazdu na autostradę Opole Południe, w powiecie nyskim rolnicy wyjadą na trasę Nysa-Prudnik i Głogówek-Krapkowice, oraz przejadą przez samą Nysę, w powiecie krapkowickim na trasie w kierunku Otmętu, w powiecie namysłowskim z Namysłowa w kierunku Kamiennej, w powiecie kluczborskim na drodze między Ligotą Górną a Bąkowem, w powiecie oleskim miedzy Dobrodzieniem a Błachowem, oraz pętlą Olesno-Świercze-Grodzisko, w powiecie brzeskim utrudnień trzeba się spodziewać na drodze 401 oraz 94, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na trasie Zakrzów- Większyce.

Protest polskich rolników jest fragmentem ogólnoeuropejskich manifestacji producentów żywności niezadowolonych z polityki Komisji Europejskiej związanej m.in. z otwarciem unijnego rynku na produkty z zewnątrz.

Organizatorzy przewidują, że na opolskie drogi w proteście wyjedzie ponad 1000 ciągników.

Najnowsze artykuły