Rolnicy protestują także przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu

Trumna, koszyk z jabłkami i lista produktów z cenami – rolnicy protestują nie tylko na drogach, ale swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji na rynku manifestują przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu.  – Przeprowadzę szereg rozmów na szczeblu rządowym w sprawach o które postulujecie – zadeklarowała Wojewoda Opolska Monika Jurek w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Przypomnijmy, na drogach w całym kraju, ale i w regionie, od kilku dni spotkać można poruszających się na traktorach rolników, którzy sprzeciwiają się założeniom “Zielonego Ładu”, importowi artykułów w rolno-spożywczych z Ukrainy, a także ograniczaniu hodowli zwierząt i zastępowaniu ich m.in. larwami mącznika.

Przyszliśmy tu jako rolnicy niezrzeszeni, by pokazać, że protesty rolników są oddolne i chcemy uświadomić konsumentom, że są one dla ich dobra, ponieważ to, co przyjeżdża na polski rynek – bez żadnych standardów, badań i norm to duży problem, który trzeba zatrzymać. Wspieramy gospodarstwa rodzinne, indywidualne. Przywieźliśmy tę trumnę, bo jeśli się nic nie zmieni to my jako rolnicy indywidualni będziemy musieli zamykać nasze gospodarstwa, bo nasza produkcja będzie nierentowna – tłumaczą Marek Dambiec i Dominik Kosób.

Do sprawy odniosła się Wojewoda Opolska Monika Jurek:

“Pragnę Was poinformować, że wpłynęły do mnie Wasze postulaty. Razem z moimi współpracownikami dokładnie je przeanalizowałam. Już w pierwszym miesiącu swojego urzędowania odbyłam trzy spotkania z Waszymi reprezentantami – przedstawicielami licznych związków i organizatorów protestów. Zgłaszane przez Was problemy traktuję bardzo poważnie, dlatego przekazałam je do wyższych przedstawicieli rządu. W najbliższym czasie w Waszym imieniu przeprowadzę szereg rozmów na szczeblu rządowym w sprawach o które postulujecie.

Ponadto, by wyjść naprzeciw Waszym potrzebom, które możemy wspólnie rozwiązać na poziomie naszego regionu lub przekazywać je członkom Rządu RP, zadecydowałam o powstaniu zespołu doradczego ds. rolnictwa.

Wierzę, że razem jesteśmy silniejsi i możemy wypracować dużo dobrych rozwiązań dla rolników, ale również konsumentów” – czytamy w przesłanym do mediów komunikacie.

Najnowsze artykuły