Sprawdź kondycję swojego ciała w Teście Coopera

Wiosna w pełni, za chwilę lato. Warto sprawdzić jaką w tym okresie roku mamy kondycję. W najbliższą niedzielę /04.06./ na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 12 odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Test Coopera, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń sportowych w naszym mieście.

– Zasady tego testu, który wymyślono w 1968 roku nie ulegają zmianie a może wystartować w nim każdy od najmłodszego po najstarszego – zachęca do udziału koordynator wydarzenia Sekretarz AZS KU Politechniki Opolskiej Maciej Róg.

Zadaniem uczestników będzie pokonanie jak największego dystansu w czasie 12 minut. Ideą testu jest sprawdzenie swojej kondycji i porównanie wyniku z tabelami dla płci i kategorii wiekowej, w której pokonanie danego dystansu oznacza otrzymanie noty od bardzo złej do bardzo dobrej.

Jak zapowiadają organizatorzy każdy kto weźmie udział w wydarzeniu na stadionie może liczyć na pamiątkowy certyfikat, numer startowy i butelkę wody. Dla pierwszych 100 uczestników przygotowano także pierwszą cześć pamiątkowego medalu, który będzie można skompletować na jesień. Zapisy na wiosenny Test Coopera w Opolu prowadzone będą na miejscu w biurze zawodów od godziny 9:30.

Wszystkich chętnych sprawdzenia swojej formy serdecznie zapraszamy.

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły