Dobry, lecz przegrany mecz Dremanu Futsal

Mimo przegranej, do udanych mogą zapisać spotkanie w Chorzowie piłkarze Dremana Futsal Komprachcice. Co prawda przegrali 1-3, ale pokazali się ze świetnej strony. Warto podkreślić, że ich rywale tym zwycięstwem jako pierwsi w historii zdobyli 900 punktów w Statscore Ekstraklasie.

Piotr Jankowski

Opolanie fantastycznie weszli w mecz, wychodząc na prowadzenie już w piątej minucie spotkania. Strzelcem, jak się później okazało, jedynej bramki dla Dremana był Serhii Fil. Clearex Chorzów miał spory problem, żeby sforsować obronę opolan. Udało się to po raz pierwszy w 15. minucie, przez co po pierwszej połowie mieliśmy remis 1-1.

Po zmianie stron, spotkanie nadal było wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił znacząco przejąć inicjatywy i trafić do bramki. Udało się to w końcu futsalistom z Chorzowa, którzy dopiero w 36. minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Na chwilę przed końcem ustalili jeszcze wynik, ostatecznie triumfując na własnym boisku 3-1.

Po pięciu rozegranych meczach opolscy futsaliści z dorobkiem czterech punktów okupują 14. lokatę w ligowej tabeli. Podopieczni Dariusza Lubczyńskiego kolejne domowe spotkanie rozegrają w niedzielę 11 października o 17:00. W Komprachcicach podejmą FC Toruń.

Clearex Chorzów 3-1 (1-1) Dreman Futsal
Bramki: Łuszczek 15’, Seget 36’, Dewucki 40’ – Fil 5’.
Dreman: Burduja, Lach – Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Sapa, Ivanov, Grzywa, Suchodolski, Fil, Wnuk, Kilian, Małek, Dykus.

Na zdjęciu piłkarz opolskiego zespołu próbujący zablokować strzał rywala. Fot. Mariusz Matkowski