Dreman powalczył z wyżej notowanym zespołem

Dreman Futsal w Komprachcicach walczył jak równo z równym z szóstym zespołem Futsal Ekstraklasy. Ostatecznie Malepszy Futsal Leszno triumfował nad opolską drużyną 4-2.

Piotr Jankowski

Od początku spotkania byliśmy świadkami bardzo wyrównanego meczu. Szanse na objęcie prowadzenia mieli zarówno jedni, jak i drudzy, a w 13. minucie dokonali tego goście za sprawą Piotra Pietruszki. Na minutę przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Kacper Konopacki, przez co opolanie przegrywali 0-2.

Po zmianie stron Dreman wziął się za odrabianie strat, po trzech minutach strzelając kontaktową bramkę. Niestety nie poszli za ciosem i kolejne minuty należały do Kacpra Konopackiego, który dołożył dwa trafienia. Przed końcem meczu bramkarza gości pokonał jeszcze Aleksandra Grigorescu, ustanawiając tym samym wynik na 2-4.

Po 14 kolejkach podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego z dorobkiem 13 punktów zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli. Mają tym samym punkt przewagi nad strefą spadkową.

Dreman Futsal Opole Komprachcice 2-4 (0-2) Malepszy Futsal Leszno
Bramki: Ivanov 23’, Grigorescu 36’ – Konopacki 13’, Pietruszko 19’, 29’, 33’.
Dreman: Burduja, Lach – Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Ivanov, Grzywa, Suchodolski, Fil, Chuva, Wnuk, Kilian, Małek, Fernandes.
Malepszy: Długosz – Lisynchenko, Lisowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Charrier, Wojciechowski, Radliński, Siecla, Olszak.

Na zdjęciu opolscy futsaliści podczas meczu z ekipą z Leszna. Fot. Mariusz Matkowski