Medale, minimalne porażki i cenne zwycięstwa czyli sportowy weekend za nami

5 wygranych pojedynków w tym w finale z Szymonem Pankiem z Rybnika przez ippon zapewniło zawodnikowi Klubu Judo AZS Opole Fabio Tarkowskiemu tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 21. Na rozgrywanych w opolskiej Stegu Arenie zawodach podopieczny Anny Chodakowskiej nie miał sobie równych bowiem dopiero jego finałowy rywal zdobył jakiekolwiek punkty. Wcześniejsze cztery pojedynki Tarkowski kończył z “czystym kontem”. Sukces opolanina tym cenniejszy bowiem obronił tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem.
Nie powiodło się drugiemu z naszych reprezentantów. Gracjan Lubasiński w kategorii do 73 kg przegrał swoją pierwszą walkę i zakończył zawody na rundzie eliminacyjnej.
Potwierdza swoją światową formę zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej, short trackista Félix Pigeon. Po wywalczeniu brązowego medalu na Mistrzostwach Świata tym razem Kanadyjczyk zdobył srebrne medale na 1000 i 1500 metrów podczas rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostw Polski.
Nie udało się wywalczyć awansu do wyższej klasy rozgrywkowej amatorskiej drużynie hokejowej Orlika Opole. Podczas rozgrywanego w Opolu turnieju Dywizji 3 opolanie spisali się bardzo dobrze i zajęli miejsca 3-4. W decydującym o awansie meczu nasza ekipa musiała uznać wyższość Winteru Classic Nowy Targ, której uległa 2:4 (11:3, 0:1). Do wyższej klasy z opolskiego turnieju awansował także zespół ADK Auto Toruń.
W najwyższych klasach rozgrywkowych w sportach halowych był to weekend “na remis”.
Dzielnie walczyły w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski siatkarki UNI Opole. Po sromotnej porażce w Pucharze Polski z zespołem Bostiku Bielsko Biała podopieczne Nikoli Vettoriego skazywane były na pożarcie. Tymczasem niewiele brakło by spotkanie w Bielsku stało się ogromną sensacją. Opolanki po przegranych dwóch pierwszych setach 25:19:25 i 17:25 dzielnie walczyły w kolejnych setach zwyciężając 26:24 i 25:18 a w tie breaku prowadziły nawet trzema punktami by ostatecznie przegrać 12:15. Drugie spotkanie tych drużyn odbędzie się w Opolu we wtorek 26.03 o godzinie 20:30. Gra się do dwóch zwycięstw.
Nie wiedzie się szczypiornistom Corotopu Gwardii Opole. Tym razem podopieczni Bartosza Jureckiego ulegli minimalnie w Głogowie Chrobremu 25:26 do przerwy 14:15. Małym pocieszeniem jest fakt, że po raz drugi z rzędu tytuł MVP meczu otrzymał nasz bramkarz Jakub Ałaj. Gwardia wciąż zajmuje 9. miejsce w tabeli i ma już niewielkie szanse na awans do fazy play off.
Na koniec pozytywy. W ekstraklasie futsalu Dreman Opole Komprachcice pokonał w Łodzi Widzew 3:2. Spotkanie było dramatyczne a bramki padały w ostatnich sekundach obu połów meczu. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna wciąż liczy się w grze o 4 miejsce w tabeli. Na razie opolanie są na pozycji szóstej ale tracą ledwie jeden i dwa punkty do wyprzedzających i ekip.
Niedzielny wieczór uprzyjemnili nam pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrywając z GKS-em Tychy 81:72. spotkanie było niezwykle zacięte. Do przerwy był remis 48:48 i dopiero w końcówce podopieczni Roberta Skibniewskiego przechylili szalę na swoją korzyść. Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej nasza ekipa awansowała na czwarte miejsce, ale goniące ich rezerwy Śląska Wrocław mają tylko punkt mniej i jedno spotkanie mniej rozegrane.