Udany start lekkoatletów AZS-u na mistrzostwach kraju

W Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Startowało na nich 10 osób z AZS-u Politechniki Opole. Czworo z nich zdobyło medale.

Marcin Sagan

Na najwyższym stopniu podium stanął chodziarz Dawid Tomala. Od kiedy ten 30-letni zawodnik trafił do opolskiego klubu, regularnie zdobywa medale mistrzostw Polski zarówno w hali, jak i na stadionie. W Toruniu na dystansie 5 km zwyciężył w czasie 19 minut i 43 sekund. Siedem sekund gorszy czas miał Rafał Augustyn (Stal Mielec), a trzeci z czasem o 11 sekund gorszym od Tomali był Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie).

Bardzo zadowolony może być ze swojego występu wieloboista Jacek Chochorowski. Poprzedni rok nasz zawodnik miał w dużej mierze stracony ze względu na kontuzje. W Toruniu zaprezentował znakomitą formę. W siedmoboju miał wynik 5391 punktów i to jest jego nowy rekord życiowy. “Życiówki” ustanawiał w czterech konkurencjach: w biegu na 60 metrów – 7,15 sek.; w skoku w dal – 7,28 m; w pchnięciu kulą – 13,62 m i w biegu na 60 metrów przez płotki – 8,27 sek. Ponadto w skoku wzwyż miał 184 cm, w skoku o tyczce 4,20 m, a dystans 1000 metrów przebiegł w 2.53,81. Przed nim byli dwaj zawodnicy ze stolicy z klubu Warszawianka. Zwyciężył ze znakomitym wynikiem 6050 punktów Paweł Wiesiołek, a drugi z rezultatem 5679 punktów był Rafał Horbowicz.

Dwa brązowe medale zdobyły też nasze specjalistki od skoków. W skoku wzwyż Paulina Wal miała 170 cm. Wygrała Wiktoria Miąso (Resovia Rzeszów), a druga była Paulina Borys (SKLA Sopot). Obie miały rezultat 175 cm. W skoku o tyczce trzecia była natomiast Naama Bernstein. Przeskoczyła ona 4,10 m. Wygrała Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia – 4,30 m), a srebro zdobyła Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz – 4,20 m).

Tuż za podium na 4. pozycji w skoku wzwyż rywalizację ukończył Jakub Bujak. Miał on wynik 205 cm. Walka o złoto była na bardzo wysokim poziomie. Wygrał Norbert Kobielski (MKS Inowrocław – 229 cm), a drugi był Sylwester Bednarek (RKS Łódź – 226 cm). Brązowy medal wywalczył Bartłomiej Bedeniczuk (AZS Biała Podlaska – 209 cm).

Piąte miejsce w trójskoku zajął z wynikiem 15,03 m Patryk Komar. Do podium zabrakło mu 23 cm. Wygrał Karol Hoffmann (AZS Lublin – 16,18 m), drugą lokatę zajął Krzysztof Uwijała (Sambor Tczew – 15,41 m), a trzecią Jakub Daroszewski (BKS Bydgoszcz – 15,28 m).

Siódmy w biegu na 800 metrów był Rafał Jurczyński (rezultat 1.55,06), dziewiątą lokatę w pchnięciu kulą zajął Mariusz Gałązka (17,14 m), jedenasty w skoku w dal był Paweł Basałygo (6,45 m), a na 16. pozycji w biegu na 60 metrów został sklasyfikowany Krzysztof Michałowicz z wynikiem 7,28 sek.

Na zdjęciu wieloboista Jacek Chochorowski, który może być niezwykle zadowolony ze swojego występu. Fot. archiwum klubowe.