Świetne humory u młodzieży Odry po pierwszych meczach barażowych

Drużyny juniorów młodszych (do lat 17) i trampkarzy (do lat 15) opolskiego klubu w pierwszych meczach barażowych o awans do lig centralnych wygrywały na wyjazdach.

Marcin Sagan

Zespoły Odry w tych kategoriach wiekowych rywalizowały w poprzednim sezonie w Centralnej Lidze, a więc w gronie 32 najlepszych drużyn w Polsce. Wiosną zaliczyły jednak degradacje, ale teraz są na dobrej drodze by wrócić do krajowej elity (w rozgrywkach do lat 17 i 15 w każdym sezonie są dwie niezależne rundy, po których są spadki i walka w barażach o awans).

W rywalizacji na arenie wojewódzkiej młodzi piłkarze niebiesko-czerwonych zdecydowanie odstawali od rywali i bez problemu zakwalifikowali się do baraży. W nich jako rywali wylosowali zespoły z województwa dolnośląskiego.

Przeciwnikiem zespołu juniorów młodszych jest Chrobry Głogów. W pierwszym meczu na wyjeździe opolanie wygrali 3-1. W początkowej fazie meczu – do 25. minuty i strzelenia drugiej bramki podopieczni trenera Dariusza Kaniuki grali znakomicie. W 17. min Kacper Kaczka wbiegł dynamicznie z piłką w pole karne i dokładnie obsłużył Michała Surzyna, który z pięciu metrów spokojnie trafił do siatki. Drugi gol padł po dośrodkowaniu Nataniela Szoty z rzutu rożnego i strzale głową wysokiego stopera – Michała Jadeszki.

Po tej bramce Odra nie grała już tak dobrze jak wcześniej. W 39. min dużym spokojem wykazał się Dominik Krajewski. Po błędzie bramkarza Chrobrego z 18 metrów skierował piłkę do pustej bramki i było 3-0 dla Odry. Druga połowa była wyrównana, a gospodarze byli znacznie groźniejsi niż przed przerwą. W 57. min zdołali nawet zdobyć bramkę.

Zaliczka podopiecznych trenera Dariusza Kaniuki po pierwszym meczu jest solidna, ale jeszcze nie gwarantuje awansu do ligi centralnej. W piłce młodzieżowej przewaga dwóch goli w kontekście rewanżu nie oznacza spokoju. Wspomniany rewanż zostanie rozegrany w najbliższy czwartek 28 listopada o godz. 12.00 na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej.

Chrobry Głogów – Odra Opole 1-3 (0-3)
Bramki: 0-1 Surzyn – 17., 0-2 Jadeszko – 25, 0-3 Krajewski – 39., 1-3 Antkowiak – 57.
Odra: Sapielak – Stolarewski, Jadeszko, Michał Wróbel, Szota (89. Paszkowski) – Kaczka, Maciej Wróbel, Witek (90. Rychlik), Krajewski, Surzyn (79. Muzyka) – Bober (63. Duda). Trener Dariusz Kaniuka.

Nic już natomiast nie zabierze awansu drużynie trampkarzy Odry, która w pierwszym meczu w Dzierżoniowie wygrała aż 10-0. Już po 10 minutach było 2-0 dla opolan, a ich przewaga nad rywalami była ogromna.

– Chłopcy podeszli do meczu bardzo zmobilizowani – mówi trener drużyny do lat 15 Paweł Jędrzejewski. – Baraże to zawsze niewiadoma, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie nastawienie. My zagraliśmy ofensywnie i to przyniosło skutek.

W drużynie Odry hat tricki zaliczyli dwaj napastnicy: Wiktor Andruszko i Jan Sakson.

Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek 26 listopada na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej, a rozpocznie się o godz. 10.00.

Lechia Dzierżoniów – Odra Opole 0-10 (0-6)
Bramki: Andruszko i Sakson po 3, Janowicz, Buniak, Eismart, Ziętek.
Odra: Wójcik (66. Kramarz) – Krysiak (66. Staniszewski), Pietras, Mróz – Janowicz (52. Rumak), Piechota (15. Buniak), Osipiak, Dębski (45. Eismart) – Ziętek (52. Łeśko), Andruszko, Sakson (60. Pawłowski). Trener Paweł Jędrzejewski.

Na zdjęciu Kacper Kaczka z drużyny juniorów młodszych Odry. Fot. Andrzej Klimek.