Trzeci sparing Odry. Drugie zwycięstwo

Trzeci mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań do drugiej części sezonu na zapleczu elity mają za sobą piłkarze Odry Opole. Tym razem mierzyli się z Arką Gdynia.

W pojedynku rozgrywanym w tracie zgrupowania w Cetniewie podopieczni Piotra Plewni wygrali 2-0. Tym samym było to ich drugie zwycięstwo zimą. Wcześniej, w sobotę 22 stycznia, rozbili u siebie Polonię Bytom 7-1. W międzyczasie natomiast, już nad Bałtykiem, zremisowali z Chojniczanką Chojnice 2-2.

Tak jak we wtorkowym pojedynku wynik otworzył Bernard Petrak. Działo się to jednak znacznie później, bo nie w 10 minucie spotkania, a na 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Natomiast po zmianie stron obie ekipy miały szanse na kolejne trafienia, niemiej ostatecznie padł tylko jeden gol. Zdobył go niespełna kwadrans przed końcem Konrad Nowak.

Przeciwko przyszłemu rywalowi z drugiego szczebla opolanie pierwszą połowę rozegrali w składzie: Kuchta – Szrek, Kostrzycki, Kamiński, Żemło, Petrak – Mikinic, Trojak, Niziołek, Janus – Żak. Po zmianie stron natomiast prezentowali się następująco: Sapielak – Spychała, Kędziora, Kamiński (62. Kostrzycki), Tkocz, Petrak (62. Szrek) – Nowak, Hreben, Wróbel, Marzec – Piech.

Warto tu nadmienić, iż piłkarz Odry już niebawem wrócą do Opola. Następnie 4 lutego opolanie zagrają we Wrocławiu ze Ślęzą, osiem dni później – na boisku przy ul. Hallera -podejmą Skrę Częstochowa. 19 lutego z kolei udadzą się do Katowic na starcie z miejscowym GKS-em.

Przypomnijmy, iż pierwszy mecz rundy wiosennej zaplanowano na weekend 26-27 lutego. Wtedy to nasza ekipa zagra w Sosnowcu z Zagłębiem.