Wygrana Gwardii osłodziła porażki naszych pozostałych ekstra i 1. ligowców

Dopiero niedzielny wieczór przyniósł sukces opolskim ligowcom na najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Coroplast Gwardia Opole pokonała w Lubinie Zagłębie 32:28. Porażek doznali piłkarze Odry, futsaliści Dremana, siatkarki UNI i koszykarze AZS-u. Jesienne rozgrywki zakończyli piłkarze klasy A.

Gwardziści Prowadzili od początku do końca meczu z wyjątkiem 23 minuty kiedy to gospodarze jedyny raz wyszli na prowadzenie 11:10. Fenomenalny początek spotkania zanotował Fabian Sosna, który z pierwszych pięciu bramek opolan zdobył cztery. A była to dopiero 5 minuta i 41 sekunda meczu. Podopieczni Bartosza Jureckiego odskoczyli na 9:6, ale gospodarze mozolnie odrabiali straty, doprowadzili do remisu i wyszli na wspomniane prowadzenie. Czas wzięty przez trenera pozwolił gwardzistom ochłonąć, a bramki Romana Chychykalo i Marka Monczki pozwoliły znów prowadzić 12:11. Do przerwy opolanie zwiększyli przewagę do trzech bramek (15;12). W drugiej połowie dobrą dyspozycją oprócz Sosny wykazali się Monczka i Antoni Łangowski co pozwoliło bezpiecznie prowadzić do końca spotkania. Najwyższe prowadzenie Gwardii wyniosło 5 bramek (27:22, 29:24, 31:26). Ostatecznie mecz zakończył się bramką Michała Ścisłowicza i wygraną 32:28.

Tak dobrze niestety “nie poszło” pozostałym naszym drużynom na szczeblu centralnym. W Tauron Lidze siatkarek UNI Opole uległo PGE Rysicom Rzeszów 0:3 w setach 20:25, 19:25, 19:25. Trapieni kontuzjami pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej ulegli w Warszawie Polonii 71:83.

Zakończyła się passa zwycięstw Dremana Futsal Opole Komprachcice. Ale porażka po dobrym zaciętym meczu z Mistrzem Polski w Bochni ujmy opolanom nie czyni. Zwłaszcza, że w 16 minucie Jakub Janczak wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 1:0 a do przerwy Dreman przegrywał tylko 1:2. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem lidera tabeli i mistrza kraju 5:1.

Trzeciej z rzędu porażki w Fortuna 1. lidze doznała Odra Opole. Podopieczni Adama Noconia ulegli w Płocku Wiśle 0:2 mimo, że do przerwy to opolanie byli zespołem lepszym. Odra straciła także przodownictwo w tabeli na rzecz Arki Gdynia.

W piłkarskich rozgrywkach regionalnych zakończono rundę jesienną. W IV lidze rezerwy Odry Opole uległy KS Fortuna Głogówek 0:3 i zajmują 11 miejsce w tabeli 18. punktów po 15. rozegranych meczach.

W grupie V piłkarskiej klasy A najlepiej w ostatniej kolejce jesieni LKS Groszmal Opole, który pokonał Chrząszcza Chrząszczyce 1:0. SKS Chmielowice zremisował z Jednością Rozmierka 4:4, a LZS Grudzice uległ Piomarowi Tarnów -Przywory 2:3. W tabeli po rundzie jesiennej LZS Grudzice jest 10-ty, Groszmal 11-ty a Chmielowice na 14-tym miejscu zamykają tabelę.