Zwycięstwa piłkarzy z Groszowic i Sławic w ramach klasy A

To był bardzo udany weekend dla piłkarzy nożnych z Opola rywalizujących w klasie A. Zarówno bowiem LZS Sławice jak i Groszmal wygrały swoje mecze.

Pierwsza z tych ekip na inaugurację swoich wiosennych zmagań w grupie II ograła ostatni w stawce LZS Kruszyna-Prędocin 4-1. O zwycięstwo jednak wcale tak łatwo nie było, bo podopieczni Krzysztofa Chełpy na prowadzenie wyszli dopiero pięć minut przed przerwą. Wówczas to do siatki trafił Artur Pawleta. Drugie trafienie miejscowi zanotowali z kolei na półmetku drugiej odsłony za sprawą Tomasza Stopki. Później natomiast bramki zdobywali jeszcze Kamil Rzeczycki kwadrans przed końcem oraz Samuel Lukoszek w doliczonym czasie gry.

Nasi piłkarze zagrali w składzie: K. Buhl – Starczyk, Rzeczycki (78. Pawlak), Lukoszek, Kosarzecki (46. Kujawa), Stopka, A. Pawleta (62. D. Buhl), Nowak (46. M. Buhl), Wójcik, Wiśnik (67. P. Pawleta), Dziwański.

Po tym zwycięstwie team ze Sławic ma 21 punktów przy bilansie goli 32-26 i przesunął się na siódme miejsce w stawce.

Groszmal z kolei ograł 2-1 wyżej notowany Rudatom Kępa i awansował na czwartą pozycję w stawce strefy piątej. W 15 meczach zespół ten zdobył 27 „oczek” (29-19).

Dla naszej ekipy jednego gola zdobył Mateusz Tworek w 35 minucie gry, a wynik ustaliło samobójcze uderzenie Jana Zalejskiego gdy upływała godzina gry. Triumfatorom należą brawa się tym większe, iż całą drugą odsłonę grali w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Krystian Gładki.

Team z Groszowic prezentował się następująco: Skorupa – Ł. Swendrowski (85. Pukowiec), Pluciński (90. Wolny), Idziak (74. Matejka), Jonczyk, Czok (77. T. Swendrowski), M. Swendrowski, Gładki, Czmielewski, Tworek, Pietruszka (81. Matuszek).