Brawo Gwardia! Ogromna niespodzianka i sukces opolan

Skazani na porażkę, przetrzebieni kontuzjami piłkarze ręczni KPR Gwardii Opole zostali sprawcami największej jak do tej pory sensacji w PGNiG Superlidze w tym sezonie. Drużyna Rafała Kuptela pokonała w Puławach Azoty 33:32 choć do przerwy przegrywali 17:20 a w pewnym momencie nawet 6:12 i 10:15. Znów znakomicie spisywali się nasi bramkarze a zwłaszcza młodziutki Mateusz Lellek , który z 48% skutecznością obron został wybrany MVP meczu. Gospodarze prowadzili przez ponad 50 minut meczu ale w końcówce świetnie zagrał nasz kapitan Mateusz Jankowski, który trafił dwa razy z rzędu i „gwardziści” objęli prowadzenie 33:31 i utrzymali tę minimalną przewagę do końca.
Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyli: Andrzej Widomski i Mateusz Jankowski po 8 oraz Marek Monczka 6.