Nasze panie z 3 ligi triumfowały za 3 punkty!

Za nami świetna kolejka opolskiej 3 ligi siatkarek w wykonaniu zespołów ze stolicy regionu. Zarówno bowiem AZS UNI, jak i DBT triumfowały w swoich meczach. W dodatku za pełną pulę.

W przypadku pierwszej z wymienionych ekip, takie zwycięstwo dziwić zbytnio nie może. Wszak podopieczne Doroty Rusin wygrywają wszystko i z wszystkimi. Tym razem w meczu na szczycie dość łatwo pokonały Sukces Komprachcice i to na wyjeździe. W żadnej z partii gospodynie nie przekroczyły 20 „oczek”.

Opolanki ogrywały je wszak kolejno do 15, 19 i 17. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nasze liderki tabeli mają po dziewięciu meczach komplet 27 punktów przy bilansie setów 27:1! Zapewniły sobie także przynajmniej wicemistrzostwo na koniec fazy zasadniczej…

Jeśli chodzi o drugi z naszych zespołów to dziewczyny z Opola ograły w starciu dwóch najsłabszych ekip w lidze rezerwy PV Volley Krapkowice 3:1 (25:22, 25:22, 16:25, 25:21). Tym samym po ośmiu rozegranych spotkaniach umocniły się na szóstej pozycji w lidze. Mają na koncie 5 punktów (w setach 8:21).