Ostatni przedsezonowy sparing siatkarek na remis

“Wilczyce z Opola” zakończyły cykl sparingów. Ostatni sprawdzian prze sezonem zakończyły remisem 2:2 z Volleyem Wrocław.

Początek pierwszych dwóch setów był dość zbliżony do siebie. Kilkupunktowe przewagi gości niwelowały opolanki a następnie gra toczyła się w “okolicach remisu”. Dwa minimalne błędy w końcówce pierwszej partii dały zwycięstwo wrocławiankom 25:23. W drugim secie zespół gości zagrał bardzo skutecznie w ostatnich fragmentach zwłaszcza w drugiej linii skrzydłowe z Wrocławia były nie do zatrzymania i wygrały seta 25:21.

Podopieczne trenera Niccoli Vettoriego, który po przeszło 5 miesiącach pracy z siatkarską reprezentacją kobiet jako drugi szkoleniowiec, wrócił do Opola pokazały charakter i “wilczy pazur”. Zwłaszcza w czwartej partii, w której szala zwycięstwa  przechylała się to na jedną to na drugą stronę. Ostatecznie tę próbę nerwów zakończyły wygraną 31:29.  To dodało animuszu opolankom a zupełnie odebrało siły rywalkom.

Wreszcie zaczął funkcjonować blok i szybkie akcje na skrzydłach. W pewnym monecie nasz zespół prowadził 18:9 a ponieważ obaj trenerzy postanowili dać szanse zmienniczkom mieliśmy okazję zobaczyć jakie rezerwy mają zespoły. Zdecydowanie korzystniej prezentowały się “wilczyce”, które pewnie wygrały 25:13.

Teraz nasz zespół czeka ostatnia faza przygotowań we własnej hali przed startem ligowych rozgrywek. Kobieca TAURON liga startuje w czwartek 27 października. Opolanki swój pierwszy mecz rozegrają dzień później (28.10.) z jednym z faworytów rozgrywek ŁKS-em Commercecon Łódź. Początek spotkania w Stegu Arenie o godz. 19:00.