To był bezpieczny weekend na drogach

Komenda Miejska Policji podsumowała akcję „Znicz 2019”. W ciągu czterech dni w Opolu nie doszło do żadnego wypadku drogowego!

Policjanci dbali o bezpieczeństwo przemieszczających się po mieście i kierowali ruchem w okolicach opolskich nekropolii. Weekend – mimo dużego natężenia ruchu – minął bardzo spokojnie. Kierowcy stosowali się do nowej organizacji ruchu i przestrzegali tymczasowych oznaczeń, a mundurowi sprawnie kierowali ruchem.

Wzorowo przebiegała też współpraca policji z kierowcami. Ci zwracali bowiem uwagę na problemy na drodze i informowali o pieszych poruszających się bez odblasków w miejscach nieoświetlonych. W zestawieniu z reakcją policjantów pozwoliło to na uniknięcie potrąceń. Do mieszkańców Opola trafiły też odblaski, a akcja miała na celu zwrócenie uwagi na konieczność zwiększania własnej widoczności na ulicach.

Mundurowi przeprowadzili jednocześnie wzmożone kontrole w rejonie cmentarzy. Sprawdzali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny samochodów. W efekcie wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy mimo sądowego zakazu.

W podsumowaniu Akcji Znicz policja poinformowała, że sprawdziło się wyłączenie w całości z ruchu kołowego płyty cmentarza. Dzięki temu piesi mogli bezpiecznie przemieszczać się i robić zakupy.

W całym województwie odnotowano w okresie czterech dni 6 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości ponad 4000 kierowców. Spośród nich 22 prowadziło auto po spożyciu alkoholu.

Najnowsze artykuły