To się nazywa dawać nadzieję!

Nawet 50 tysięcy złotych może trafić na rzecz Domu Nadziei w Opolu. To efekt koncertu, w którym wystąpiło znakomite trio tenorów Tre Voci oraz duet barytonowy Szczepan i Benedykt Szostok. To młodzi utalentowani bracia (17 i 20 lat) pochodzący z Opolszczyzny.

Oprócz wpływu z zakupu biletów cegiełek oraz dobrowolnych wpłat do puszek przeprowadzono także licytację pamiątek sportowych. Były to rakieta z podpisem Igi Świątek, plastron żużlowego czterokrotnego mistrza świata na żużlu Bartosza Zmarzlika oraz koszulka Roberta Lewandowskiego. Łącznie złoży się to na kwotę 27 tysięcy złotych z prawdopodobnych ponad 50-ciu tysięcy.

Jesteśmy zbudowani atmosferą jaka tu panowała, świetna publiczność i ten niesamowity cel dawał nam dużo energii stąd z przyjemnością wielokrotnie bisowaliśmy – przyznali zgodnie członkowie zespołu Tre Voci.

Bardzo się cieszę, że ten koncert został tak pozytywnie odebrany bo po raz pierwszy nie miał on charakteru popowo-rockowego, a widać było, że taka muzyka trafia do serc uczestników, którym dziękuję, że pojawili się w komplecie i wsparli po raz kolejny Dom, który codziennie jest odwiedzany przez tak potrzebujących wsparcia nie tylko materialnego i w formie posiłku ale także wsparcia duchowego – mówi inicjator koncertu ks. prof. Jerzy Kostorz.

Koncert został zorganizowany przez Kurię Opolską,  miasto Opole i  wspierany przez licznych sponsorów.

foto: Piotr Dobrowolski

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły