Udana zbiórka na wóz strażacki

Setki osób przyczyniły się do zbiórki na nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu-Gosławicach. Zebrano 6020,59 złotych oraz 10,01 dolarów, a Centrum Handlowe Turawa Park zdecydowało się podwoić tę kwotę.

Tłumy gości cieszyły się z mnóstwa atrakcji, wśród których każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Przez cały dzień w Strefie Letniej Centrum Handlowego Turawa Park panowała atmosfera pełna radości i wsparcia dla odważnych strażaków.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim mieszkańcom Opola i okolic, którzy wsparli OSP w Opolu-Gosławicach. Solidarność i hojność przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzięki zebranym środkom oraz wkładowi naszego Centrum Handlowego, udzielimy znaczącej pomocy strażakom w zbiórce środków na zakup nowego wozu –powiedziała Małgorzata Kucharczyk z Marketing Manager, CH Turawa Park.

Atrakcje przygotowane zostały z myślą o całych rodzinach. Na najmłodszych czekały ogromne dmuchańce, studio zmywalnych tatuaży, warsztaty kreatywne, muzyka i konferansjer gwarantujący świetną zabawę. Uczestnicy wydarzenia z zainteresowaniem przyglądali się prezentacjom przedstawicieli wojska i oddziału ratownictwa wodnego, którzy udzielał instruktażu pierwszej pomocy, a także mieli możliwość z bliska przyjrzeć się wozom strażackim i ich wyposażeniu. Niektórzy odważyli się na mega trudne wyzwanie wspinaczki na drabinie linkowej oraz sprawdzili na własnej skórze, jak wygalają realia pracy podczas pożaru w zadymionym pomieszczeniu, szukając manekina Stefana przy użyciu kamery termowizyjnej.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim odwiedzającym oraz partnerom wydarzenia za obecność i wszelkie przekazane wsparcie. Zebrane środki znacząco przybliżają nas do zakupu nowego pojazdu ratowniczego. Mamy nadzieję, że już niedługo nowy samochód będzie służył mieszkańcom Opola i powiatu opolskiego – komentuje Mateusz Andres, sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu-Gosławicach.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły