Ukradła alkohol, uderzyła pięścią pracownika sklepu i uciekła. Grozi jej do 10 lat więzienia

38-latka została przyłapana na kradzieży w jednym z marketów w centrum Opola. Miała uderzyć pięścią w twarz interweniującego pracownika sklepu, a po zajściu wybiegła z niego. Po chwili została jednak zatrzymana kilka ulic dalej przez kryminalnych z komendy miejskiej. Okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa, a w podróżnej torbie ma kilka butelek skradzionego markowego alkoholu.

Dyżurny komendy miejskiej w Opolu otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju w jednym z marketów w centrum miasta. Przybyli na miejsce kryminalni ustalili, że kilkadziesiąt minut wcześniej pracownik sklepu został poinformowany, że na stoisku z alkoholem może dochodzić do kradzieży alkoholu. Kiedy zainterweniował wobec podejrzewanej kobiety, ta chcąc zachować skradziony alkohol, który ukryła wcześniej w torbie podróżnej, uderzyła pracownika pięścią w twarz i uciekła ze sklepu – relacjonuje mł. asp. Przemysław Kędzior, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. 

Kobieta w trakcie zatrzymania dalej była agresywna. Została przewieziona do jednostki policji, gdzie pozostała do wytrzeźwienia, ponieważ badanie alkomatem pokazało, że ma blisko 2 promile alkoholu.

38-latka usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokuratura wobec zatrzymanej wydała decyzję o objęciu jej policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pracownika sklepu. Za to przestępstwo grozi jej do 10 lat więzienia.

foto i wideo – KMP Opole

Najnowsze artykuły