Moc wydarzeń w bibliotece. Szeroki wachlarz spotkań i warsztatów

Spotkania autorskie z podróżnikami, rodzinny turniej układania puzzli, spotkanie edukacyjne z prawniczką, czy cykliczne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz finał 32. edycji WOŚP. To wszystko i znacznie więcej czeka na czytelników w bibliotece i jej filiach.

Już dziś (19.01) w Filii nr 4 na ulicy Książąt Opolskich będzie miało miejsce spotkanie pt. „Albania i jej rarytasy”. Wraz z podróżnikiem i przewodnikiem Jackiem Michalskim publiczność wyruszy w podróż po Albanii, nadmorskiej perle Bałkanów. Uczestnicy posłuchają o pięknym wybrzeżu, starożytnych wykopaliskach w Butryncie i Apollonii, starych miastach – Girokastrze i Beracie – oraz o stolicy, Tiranie, która tętni życiem i kontrastami. Albania to również przyroda: podróżnik zabierze czytelników na nabrzeżne mokradła, gdzie obserwował ptaki, w rejs po jeziorze Koman oraz w góry – Alpy Albańskie, wciąż dzikie i niezadeptane przez turystów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

NUTKI NA REGALE to cykliczne zajęcia umuzykalniająco-literackie, które w najbliższy poniedziałek (22.01) zostaną zorganizowane w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym przy Placu Kopernika 10. Podczas zajęć umuzykalniająco-literackich w bibliotece dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami wejdą do świata muzyki za pomocą książki. Będzie dużo gier, zabaw, ruchu przy muzyce, śpiewu i gry na instrumentach. Początek o godz. 17:15. Zapisy telefonicznie 512 270 685 lub w siedzibie biblioteki.

W każdy wtorek (23.01) o godz. 17.15 w Oddziale przy Placu Kopernika odbywają się cykliczne zajęcia pt. „Słucham – Czytam – Tworzę”. To zajęcia literacko-plastyczne, wspierające rozwój dziecka. Na każdych zajęciach w miłej atmosferze odbywają się zabawy z książką. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zapisy pod numerem telefonu: 512 270 685.

W środę (24.01) w Filii nr 4 rozpocznie się spotkanie autorskie z Maciejem Młynarczykiem, coachem i mówcą motywacyjnym, autorem książki „Idę, słuchając życia”, w której opowiada o swojej drodze do przełamania wewnętrznych barier i o tym, jak nauczył się czerpać z życia pełnymi garściami. Podczas spotkania Maciej Młynarczyk opowie o tym, co zachwyciło go w Nowej Zelandii oraz dlaczego nie można rezygnować ze swoich marzeń, które często są naprawdę na wyciągnięcie ręki. Podczas dziewięciomiesięcznego pobytu w Nowej Zelandii podróżnik w każdy weekend wybierał się na zwiedzanie dwóch największych wysp. Zjeździł je wzdłuż i wszerz, począwszy od najdalej na południe wysuniętych krańców, przez wybrzeża, gdzie drzewa od silnego wiatru znad oceanu płożą się prawie przy ziemi, przez majestatyczne fiordy, kryjące słodko-słone jeziora, piękne górskie szlaki, najlepsze miejsca do nurkowania, aż po Auckland – stolicę, która w swoich granicach mieści 53 śpiące wulkany.

W Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w środę (24.01) odbędzie się wernisaż pt. „Realizujemy się”. Będzie to wystawa prac seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”. Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających do  9 lutego br. Początek o godz. 17.00.

W każdy czwartek (25.01) o godz. 17.00 w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym odbywają się warsztaty tworzenia zinów. To plastyczno-literackie zajęcia tworzenia niezależnych publikacji, łączących tekst i rysunek. Grupa dla osób od 16-go roku życia.

W piątek (26.01) Filia nr 4 przy Książąt Opolskich organizuje spotkanie edukacyjne pt. „Nasze prawo do drzew w mieście” z prawniczką Urszulą Cieślą
Czy prawo stoi po stronie przyrody? Jakie prawa ma mieszkaniec miasta, jeśli chodzi o dostęp do zieleni? Co zrobić, kiedy widzimy, że drzewo obok naszej kamienicy przeznaczone jest do wycinki? Albo że już przyjechali pilarze? Jak reagować, gdy drzewa są drastycznie ogławiane? Gdzie, u kogo domagać się pielęgnacji starych drzew zamiast ich wycinania? Początek o godz. 18.00.

W sobotę (27.01) w godzinach 11:00-17:00 w sali konferencyjnej MBP (ul. Minorytów 4) będzie można zagrać w ulubione gry planszowe w ramach wydarzenia pt. „Planszówkowe granie z WOŚP”. Przez cały dzień będzie możliwość zagrania w Karty Dżentelmenów, (Nie)powinieneś, Memy, a także nowe prototypy z autorami Kart Dżentelmenów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Puzzla Filia nr 3 przy ulicy Bielskiej 1, zaprasza na turniej układania puzzli w niedzielę (28.01) o godz. 13.00. W turnieju mogą wziąć udział dzieci 7+ wraz z dorosłym opiekunem/rodzicem, tworząc 2-osobowe zespoły. Zabawa polega na układaniu puzzli, składających się z 260 elementów, na czas. Kto pierwszy, ten lepszy.

W tej samej lokalizacji w niedzielę (28.01) odbędą się aktywności związane z 32. Finałem WOŚP. Między godziną 12.00, a 15.00 odbędą się:  wernisaż obrazów i spotkanie poetyckie z Janiną Suchorowską, kiermasz rzeczy niepowtarzalnych, książek i roślin, malowanie twarzy (dla dzieci), kreatywne warsztaty z masą solną, malowanie kamyczków w ramach akcji #kamyczki i wiele innych.

W niedzielę (28.01) odbędzie się również miniASP w ramach 32. FINAŁ WOŚP w godz. 11:00-14:00 w sali konferencyjnej i holu MBP przy ul. Minorytów 4. Będą to spotkania z Sebastianem Wątrobą, z Sebastianem Kozielskim / Marshallem – psem do zadań specjalnych oraz z Aleksandrą Szczepańską i Damianem Stanią, którzy przejechali  rowerem 2000 km w trakcie 9 tygodniowej wyprawy po Europie. W przerwach w holu będzie się odbywał kiermasz ciast i wypieków opolskich przedszkolaków. Prowadzący: Ewelina Machacka RMF MAXXX, Adam Szostok Radio ESKA

 

Najnowsze artykuły