Spotkajmy się w MŚO. Wiele wydarzeń przed nami

Warsztaty florystyczne, zajęcia dla najmłodszych, koncert i oprowadzanie po wystawie. To wszystko w ciągu najbliższego tygodnia wydarzy się w Muzeum Śląska Opolskiego.

W najbliższy czwartek (11.01), jak co tydzień “Kulturalny Czwartek” – w ten dzień wszystkie obiekty muzealne są dostępne dla zwiedzających bez biletu. Oprócz zwiedzania unikatowych wystaw, warto wybrać się o godzinie 17:00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej zatytułowanej „Obcy wśród nas”. Agnieszka Mulawa, kuratorka wystawy z Działu Przyrody MŚO, opowie o fascynujących historiach ukrytych za obiektami prezentowanymi na wystawie. Wstęp wolny. W czwartkowy wieczór o godzinie 18:00 wystąpi zespół Camerton działający przy Towarzystwie Przyjaciół Opola z repertuarem kolędowym. Wejściówki do odbioru w kasie muzeum.

W sobotę (13.01) o godzinie 12:00, dla najmłodszych zajęcia z cyklu Sobotnie Pogotowie Twórcze. Podczas spotkania edukacyjnego pt. „Z duchem czasu”, maluchy będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności twórcze. Bilety w cenie 20 zł dostępne są do nabycia w kasie muzeum oraz na stronie internetowej.

W niedzielę (14.01) o godzinie 15:00 spotkanie “Muzeum na zielono”. Tematem tego wydarzenia będą suszone, trwałe i naturalne skarby. Prowadzące, Agnieszka Mulawa z Działu Przyrody oraz Patrycja Farys-Kawalec z Działu Sztuki, podzielą się swoją wiedzą na temat tych niezwykłych materiałów i pomysłów na ich wykorzystanie. Bilety w cenie 20 zł można zakupić online.

Na stronie muzeum można także zakupić bilety na wydarzenia organizowane podczas ferii zimowych. To oferta skierowana do opiekunów, którzy zostają w domu z dziećmi.

 

Najnowsze artykuły