Nowości w miejskiej bibliotece

Nowe cykliczne zajęcia dla przedszkolaków, spotkanie autorskie i podróżnicze. Dziś odbędą się także obchody dni przyjaźni polsko – węgierskiej.

Piątek (22.03) to dzień przyjaźni polsko – węgierskiej. W ramach obchodów odbędzie się złożenie kwiatów pod Obeliskiem Bohaterów Rewolucji Węgierskiej 1956. W godz. 14.00 – 16.30 w MBP będzie miał miejsce pokaz gotowania tradycyjnego węgierskiego gulaszu z degustacją. Następnie o 16.30 spotkanie autorskie z Miklósem Mitrovitsem. O godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu koncert młodzieżowych zespołów dętych z Opola i Székesfehérváru.

Dziś (22.03) w fili nr 4 przy ul. Książąt Opolskich o godz. 18.00 zaplanowano spotkanie podróżnicze pt. „Bodø – Nordkapp 2023” z Witoldem Chojnackim. Uczestnicy posłuchają opowieści o pewnym rejsie. O niezwykłym świetle podczas białych nocy na wodach Morza Norweskiego, o pięknych zielonych i skalistych wybrzeżach północnej Norwegii, o mistycznych spotkaniach z wielorybami i rekinami, o słonej bryzie i smaku własnoręcznie złowionych ryb. Ekipa z Polski dotarła za koło podbiegunowe do portu Bodø w Norwegii, by opłynąć Przylądek Północny, co jakiś czas przybijając do brzegu i na piechotę zwiedzając wybrzeże.

We wtorek (26.03) o godz. 17.00 w wypożyczalni dla dzieci – Pokoju Bajek przy ulicy Minorytów odbędą się cykliczne zajęcia pt. „Brzdąca hece w bibliotece”. To nowy cykl zajęć z wykorzystaniem książek interaktywnych dla rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym. Warsztaty w formie zabaw ruchowych, sensorycznych i plastycznych, przeplatane różnymi zadaniami i głośnym czytaniem. Będą odbywały się w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Z kolei o godz. 18.00 Sali konferencyjnej MBP spotkanie z Alicją Stelmaszczyk pt. „Alicja w krainie potencjału. To wywiad Agnieszki Majnusz z Alicją Stelmaszczyk – aktywną kobietą z pasją do rowerów i miłością do gór. Prezeską zarządu WARTOO Sp. z o.o., prowadząca „Niewidzialną Przestrzeń” w Opolu.

Najnowsze artykuły