W czerwcu kolejny Festiwal Książki. Będą nowości

W drugi weekend czerwca (7-9.06) plac Wolności zamieni się w miasteczko literackie. Na jednym z ulubionych wydarzeń mieszkańców Opola poza popularnymi spotkaniami autorskimi oraz bogatą ofertą wydawniczą pojawią się takie nowości jak m.in. druga festiwalowa scena.

– Chciałabym ogłosić, że znamy datę Festiwalu Książki w Opolu. Będzie to 7,8 i 9 czerwca, czyli trzy dni naszego święta literatury. Z roku na rok to wydarzenie rośnie i  osiąga już rangę, nie tylko ogólnopolską, ale również słyszą o nas państwa sąsiadujące. Zapraszamy autorów z zagranicy i w tym roku również chcemy rozszerzyć wachlarz spotkań autorskich – mówi Judyta Gralka – Organizatorka Festiwalu Książki w Opolu.

Targi książki to jeden z kluczowych elementów Festiwalu. – Będzie większa ilość wystawców – jeszcze nie zdradzam, jaka to będzie liczba, dopiero tworzymy ten plan spotkań. Spotkania autorskie również będą różnorodne, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Będą wyjątkowi autorzy, artyści.  Nie zabraknie również koncertów. W tym roku planujemy również szeroki wachlarz warsztatów – dodaje Gralka.

Nowością będzie druga scena festiwalowa, która pojawi się na placu Wolności. – Scena ustawiona będzie w otoczeniu drzew. Będą się tam odbywały spotkania i warsztaty, ale głównie będzie to scena poświęcona young adult. Tam będą mogły się spotkać nasze autorki, znane i mniej znane. Tam czytelnicy będą mogli podpisywać książki i spotkać się z ulubionymi autorami – wyjaśnia Gralka.

Natomiast na scenie głównej, standardowo będą odbywały się spotkania autorskie. – Co godzinę na naszej scenie będzie pojawiał się kolejny autor. Oczywiście zapraszam wszystkich na ten Festiwal, ponieważ literatura łączy, co pokazuje ile instytucji włącza się we współorganizację tego wydarzenia. Zapraszam osoby, które chciałyby dołączyć do grona wolontariuszy, którzy są niezbędni przy organizacji tak dużego wydarzenia. Zachęcam do odwiedzania naszych social mediów (https://www.facebook.com/FestiwalKsiazkiOpole), gdzie znajdują się aktualne informacje dot. Festiwalu – podsumowuje Judyta Gralka.

Najnowsze artykuły