WYBORY. W Opolu rekord frekwencji i pewne zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski podobnie jak przed dwoma tygodniami triumfował w stolicy województwa opolskiego. Ponadto opolanie pobili rekord frekwencji, który ustanowili w pierwszej turze wyborów.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył w Opolu aż 68% głosów. Oznacza to, że zagłosowało na niego ponad 45 500 mieszkańców. W pierwszej turze wyborów prezydent Warszawy zdobył ponad 15 000 głosów mniej, co przełożyło się na poparcie wysokości 45,%. Urzędujący prezydent – Andrzej Duda zdobył wczoraj niecałe 21 500 głosów, notując tym samym wzrost o zaledwie 4 000 w porównaniu z pierwszą turą.

W Opolu do urn wyborczych poszło 69,54% uprawnionych do głosowania. Jest to wzrost o 2,5% w porównaniu z wyborami, które odbyły się dwa tygodnie temu. Dzięki pobitemu rekordowi frekwencji, mieszkańcy stolicy województwa opolskiego już w najbliższy weekend będą mogli skorzystać za darmo z usług instytucji kultury i sportu.

Cieszę się, że w Opolu ponownie wygrał Rafał Trzaskowski, i że opolanie tak gremialnie wzięli udział w wyborach – mówił prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Wszystko wskazuje jednak na to, że kandydat Koalicji Obywatelskiej ostatecznie przegra walkę o fotel prezydenta z Andrzejem Dudą. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała konferencję prasową na 8:00.

Najnowsze artykuły